Bankalarda Hisse Senedi Bloke Kaldırma

Bankalarda Hisse Senedi Bloke Kaldırma

Günümüzde borsa alım satım işlemleri çok kolay hâle gelmiştir. Yeni yatırımcılara biraz karmaşık gelen para çekme yatırma işlemleri tedirginliğe yol açmaktadır. En çok merak edilen konu ise bankalarda hisse senedi bloke kaldırma konusudur. Bu içeriğimizde bu konuyu kapsamlı ele alarak açıklayacağız.

İşlem yapabilmek için yatırım hesabınızın olması gerekmektedir. Yatırım hesabınıza para yatırma ve para çekme konusunda kurallar mevcuttur. Hisse senedi alarak işlem yapmak isteyen yatırımcıların işlemlerini bankalarla ya da aracı firmalarla yapmalıdırlar. Bunun için öncelikle banka veya aracı kurumdan yatırım hesabı almanız gerekmektedir. Yatırım hesabı açıldıktan sonra hisse senedi almak için hesaba para aktarılır.

Müşterilerin hisse senedi alım satım işlemlerini yapabilmelerini sağlamak amacı ile kullanılan kuruluşlara aracı kurum denir. Bu kurumlar gerekli yetkilere sahiptir. Bu kuruluşlara örnek olarak İş Yatırım, Ak Yatırım verilebilir. Aracı kurum müşterilerin alım satım emirlerini İstanbul Borsa’ya iletir. Her alım satım işleminden komisyon alarak çalışan aracı kurumlar bu sayede gelir elde ederler.

Özel İçerik: En Çok Kaybettiren Hisseler

Hisse senedi alım satım işlemi yapabilmek için müşteriler yatırım hesabı acar. Almak istedikleri hisse senedi tutarını hesabına yatırarak işlem gerçekleştirmeye başlarlar. Hesaba para yatırırken aracı kurumun alacağı komisyonu unutmamak gerekir. Komisyon tutarının da hesaba yatırılması gerekmektedir.

Yatırım hesabına gerekli tutar havale veya EFT işlemi ile aktarılır. Aktarma işlemi yapıldıktan aracı kuruma haber verilir. Banka ya da aracı kurum müşteri tarafından verilen alım emirlerini İstanbul Borsa’ya iletir. Böylece hisse seneti alım satım işlemi tamamlanmış olur.

Para yatırma gibi para çekme işlemi de aracı kurumlar üzerinden gerçekleştirilir. Aracı kurumların mobil bankacılığı, internet bankacılığı, şubeleri ya da telefon bankacılığı kullanılarak para aktarma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yatırım hesabınızdaki parayı kullanabilmek için vadesiz TL hesabınıza aktarımı yapmanız gerekmektedir.

Garanti Bankası Hisse Senedi Bloke Kaldırma

 

Hisse senedi alım satım işlemleriniz için Garanti Bankası internet Bankacılığını kullanabilirsiniz. Garanti BBVA şubesine giderek hiç bir ücret ödemeden hisse senedi emanet hesabı açtırabilirsiniz. Hisse senedi ile ilgili tüm işlemlerinizi düşük komisyonlarla anında gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA’nı müşterilerine sunmuş olduğu Maxi BITD Saniye Endeksi ile piyasaları takip edebilirsiniz.

Garanti BBVA yatırım hesabı üzerinden alım satım işlemlerinizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Garanti BBVA her emir girişinde değiştirilen bloke sınırlamasını da kaldırmıştır. Artık değişiklikleri bloke sıralaması aşımından kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Hisse senedi işlemlerinde yatırım ürünlerinize hangi sıra ile bloke konulacağının ayarlamasını yapabilirsiniz. Seçilen tarih aralığında konular blokeleri izleyebilirsiniz. Garanti BBVA yatırım hesabınıza bir adet vadesiz, iki adet de döviz hesabı tanımlayabilirsiniz.

Eğer yatırım hesabınıza bloke işlemi uygulandıysa alım satım işlemi yapabilmek için bu blokeyi kaldırmanız gerekmektedir. Bloke kaldırma işlemi için Garanti BBVA iletişim merkezini arayabilir ya da şubelerine başvurabilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet bankacılığından hisse senetleri teminat göstererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Hisse seneti teminatı ile 100.000 TL ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Başvuru sonucunu hemen başvurudan sonra görüntüleyebilirsiniz.

Hisse Senedi Bloke Kaldırma İş Bankası

 

Hisse Senedi Bloke Kaldırma İş Bankası

Hisse senedi alım satım işlemlerinizi bankamatiklerden, telefon bankacılığından ve İşCep’den gerçekleştirebilirsiniz. Verdiğiniz emirler BIST sistemine iletilir.  BIST’de işlemimiz gerçekleştiği zaman sonuçlar yatırım hesabınıza aktarılır.

İşlemlerin borsada yapılmasının ardından yatırım kazançları hesaba ikinci iş günü aktarılır. Eğer hesaplarınıza bloke işlemi geldiyse blokeyi kaldırmak gerekir. Hisse senedi alım satım işlemi yapabilmek için blokenin kalkmış olması gerekmektedir.

Bloke kaldırmak için bankalar ile iletişime geçmek gerekir. İster telefon numarasını arayarak isterseniz de şubeye giderek bloke kaldırma işlemleri için talimat verebilirsiniz. Eğer uzun süreli bloke meydana geldiyse bu süre boyunca beklemeniz gerekmektedir. Genel olarak bankayı aramak ya da şubeye gitmek yeterli olmaktadır. Bu blokeler sistemsel hatalardan dolayı da meydana gelebilmektedir.

Akbank Yatırım Bloke Kaldırma

Akbank Yatırım Bloke Kaldırma

Akbank, sermaye piyasası faaliyetleri sürdüren bir firmadır. Kurulduğu günden itibaren deneyimli kadrosu ile gelişme göstermistir. Yatırım müşterilerine sermaye piyasası ürünlerini sunmaktadır.

Ak Yatırım sermaye piyasalarında yardımcı kurumdur. Merkez satış ekibi ve uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmet sunmaktadır. TredeAll markasıyla yatırımcıların yurtiçi ve uluslararası piyasalarda her türlü işlerini güvenli şekilde piyasalara iletmektedir.

Ak portföy yeni teknolojiler fonu 20 teknoloji devine tek tuşla yatırım yapma imkanı sunmaktadır. Fonun yatırım yaptığı şirketler arasında Google, Apple, Facebook, Amazon, Microsoft Oracle, Samsung gibi firmalar yer almaktadır.

Öncelikle alım satım işlemi yapabilmek için bakadan yatırım hesabı açtırmış olmanız gerekmektedir. Hesap açma işleminin ardından alacağınız hisse seneti tutarını hesaba aktararak senet alım satım işlemini başlatabilirsiniz. Yatırım hesabınıza bloke meydana gelirse bloke kaldırma işlemini yaptırmanız gerekmektedir. Bloke mevcutken hisse alım satım işlemi yapılamamaktadır.

Hisse Senedi Bloke Kaldırma Yapı Kredi

 

Hisse Senedi Bloke Kaldırma Yapı Kredi

Hisse senedi alım satım işlemi yapmak için şubeye gitmenize gerek yok. Yapı Kredi İnternet Şubesinden ya da yapı Kredi Mobilden hisse senedi hesabı açabilirsiniz. Hesap açımı tamamen ücretsiz olup bir iki adımda halledilecektir.

Hisse Senedi alım satım işlemi yaparken komisyon alınmak. Yapı Kredi de işlem hacminin arttıkça komisyon oranınız azalır. Daha çok işlem daha az komisyon ödeyebilirsiniz. He ayın birinde hisse senedi komisyon oranı hesaplandı. Hisse senedi alım satım işlemi yapabileceğimiz platformlar şunlardır: Yapı Kredi İnternet Şubesi, Yapı Kredi Mobil, Online Analist Yapı Kredi Yatırım, Yatırım Dünyam web ve mobil kanalı. Belirli bir komisyon ödenerek bu platformdan da yatırım hesabınıza giriş alabilir işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Şubesi: Yapı Kredi internet şubesi ile hisse senedi alım satım işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Yapı Kredi internet şubesi aracılığıyla günün 24 saati ve hafta sonu emir giriş yapılabilir. Aynı zamanda Online Analist'ten Hisse senedi verilen izleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi: Türkiye’nin her yerinden arayarak Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezine ulaşabilirsiniz. Bu görüşmeye sadece şehir içi görüşme ücreti ödenir. Yapı Kredi bankasının müşterilerine sunmuş olduğuğ hisse senedi alım satım emrinizi telefondan oluşturabilirsiniz. İşlem sonucunu öğrenmek için de Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezini arayabilirsiniz. Yapı Kredi müşteri iletişim merkezi çalışanları sizlere piyasadaki ürünler piyasadaki kur farkları ve bilinmesi gerekenler hakkında son durum ile ilgili bilgi de verecektir. Hisse senedi fiyat bilgisini de müşteri hizmetleri aracılığı ile alabilirsiniz

Yapı Kredi Şubeleri: Tüm Yapı Kredi Şubeleri tüm emir iletim faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Yapı Kredi Şubelerinden yatırım hesabı açtırarak hisse senedi alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.