Bakkt Sonrası Neden Düşüş Oldu ?

Bakkt Sonrası Neden Düşüş Oldu ?

Gezegenin en devasa borsasının içeren ICE’nin Bitcoin vadeli prosedür platformu Bakkt, geçen zamanlarda pazara sürüldü.

Bu, 2019’un en fazla beklenilen olaylarından biriydi, zira müessesesel paranın pazara girme yolunu açması gerekiyordu.

Ancak, işlemin ilk haftasına baktığımızda, platformdaki hacmin kocaman bir hayal kırıklığı olduğunu görebiliyoruz.

Bu bilhassa CME Group’un nihai satış rakamları ile Bakkt’ın Bitcoin vadeli prosedür sözleşmeleri karşılaştırıldığında meydana çıkıyor.

Bakkt’ın ilk ticaret haftası kocaman bir hüsran! Yanlızca 165 kontrat satın alındı

Bakkt’ın resmi web sitesine göre, ticaretin ilk haftasında, platformda toplam 165 kontrat satın alındı.Aylık vadeli prosedür sözleşmesi 1 Bitcoin’i içeriyor.

Bu, mevzubahis hacmin nakit eşdeğerinin, hafta süresince Bitcoin ortalama ücretine göre tahminen 1,5 milyon dolar seviyesinde bulunduğu mananına gelir. Bu, bilhassa pazara sürülmeden evvel beklenilen havai fişekler ve çoğu insanın Bakkt’ın piyasayı müessesesel nakit akışına açacağını düşündüğü gerçeğini eşliğinde değerlendirildiğinde hayal kırıklığı meydana getiriyor.

Ne yazık ki vaziyet yatırımcı beklentilileri karşılamış gibi görünmüyor.

Aynı vakitte, CME Group’un Bitcoin vadeli prosedür sözleşmeleri de Bakkt’in hacimlerini öneme almaya sürüyor.

Sadece 27 Eylül’de, her biri Bakkt’ın hacminden daha çok olan 5 Bitcoin sahibi olan 4.099 kontrat vardı. Bu rakam 24 Eylül tarhinde tam 14 bin 300 sözleşmenin satın alındığı zamanlarda henüz da arttı.

Bakkt Sonrası Neden Düşüş Oldu ? Bakkt Sonrası Neden Düşüş Oldu ?

Bunun göstereceği şey belki de yaklaşmakta olan hadiseleri büyütmemenin ve realite pazar neticeleri meçhul tek şeye fazlaca inanmanın mantıklı olmadığıdır. Uzmanlar görüşler: Hüsrana karşın Bakkt mutlaka uzun vadede doğru istikamette tek adım Bakkt’ın ilk haftası hayal kırıklığı olduğu halde, platform mutlaka doğru istikamette tek ismim atıyor. Beklenmesi lüzumlenen ilk neticeleri elde etmemiş olsa da Bakkt’ın depolama sorunun çözerek New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) doğrulusunda tertip ediyor ve böylece Bakkt nitelikli tek saklamacı.

Ayrıca, Bakkt’ın Bitcoin vadeli prosedür sözleşmesi fiziksel teslimatı garanti ediyor. Diğer tek söylemle, sona erme tarihinde tek yatırımcı nakit karşılığı adına realite tek Bitcoin alacak. İddialara göre bu, fiziksel uzlaşma sağlamayan vadeli prosedür sözleşmelerine mukayese et defa henüz yüksek likiditeyi garanti eder.Bu nedenle uzmanlara göre kısa vadeli hüsrana karşın, Bakkt mutlaka uzun vadede doğru istikamette tek ismim.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.