AKÇANSA Hisse Hedef Fiyat 2023 | AKÇANSA Hisse Yorum

AKÇANSA Hisse Hedef Fiyat 2023 | AKÇANSA Hisse Yorum

AKÇANSA hisse hedef fiyat, Akçansa Hisse Twitter, Akçansa Hisse Forum , Akçansa Temettü 2023, AKCANSA Hisse Yorum, Akçansa Hisse Temettü, Akçansa Hisse iş Yatırım, Akcansa ne iş yapar, Akçansa teknik analiz bilgileri yer almaktadır.

AKÇANSA hisse hedef fiyat 2023 başlığı altında, hedef fiyat verilerinin bir kez daha güncellendiği görüldü. İş Yatırım, AKÇANSA hedef fiyat tahminini yükselterek yeni bir güncellemeye imza attı. AKÇANSA hissesine yönelik yorumlarda ise AKÇANSA şirketinin enerji verimliliğini, yeşil üretimi, geri dönüşümü destekleyen projelerinin gücüyle hisse fiyatlarında değerlenme olasılığını yükselttiği ifade ediliyor. İçeriğimizin devamında AKÇANSA şirketi, hisse yorumları ve hedef fiyat tahmini hakkında bilgileri sizlere sunuyoruz.

AKÇANSA Şirketi

AKÇANSA Şirketi, Akçimento ve Çanakkale Çimento’nun 1996’da birleştirilmesiyle kurulmuştur. Marmara ve Ege’de faaliyet gösteren şirket, İstanbul/Büyükçekmece, Samsun-Ladik, Çanakkale’deki fabrikalarında klinker ve çimento üretimi yapmaktadır. Şirketin aynı zamanda Ambarlı ve Çanakkale limanlarında çimento terminalleri bulunur.

Akçansa’nın iştiraki ise BetonSA olarak bilinir. Betonsa markasıyla hizmet veren AKÇANSA, hazır beton üretimine yönelik faaliyetlerini ortalama 30 farklı tesisinde gerçekleştirir. Hem yurtdışından hem de yurtiçinden müşterilerinin taleplerini karşılayan şirket, rekabette yüksek kapasitede üretim ve öz sermaye karlılığı ile yer alır. Türkiye çimento sektörünün lideri konumunda olan AKÇANSA, İstanbul Sanayi Odası tarafından doğa dostu kimliği ile ödüllendirilmiştir. Şirket, teknoloji, donanım, ülkenin çimento ihtiyacının %10’unu karşılama, toplam klinker ihracatının %16’sını karşılama nitelikleriyle başarılı bulunur.

Şirketin misyonunda, yenilikçi ürün üretme, hizmette kalite, çözüm üretme, iş sağlığı güvenliğinde öncelikli yönetim, sürekli gelişim, diğer paydaşlarına değer katma, biyolojik çeşitliliğe, etik değerlere ve geri dönüşüme önem verme gibi maddeler yer alır.

akcansa-sirket-bilgileri.png

AKÇANSA Yatırımları

AKÇANSA yatırımları aşağıdaki şekilde sıralanır:

  • Yeşil sanayiye öncülük etmek amacıyla Akçansa Çevre ve Kalite Laboratuvarının hizmete açılması,
  • İlgili laboratuvar üzerinden TS EN ISO/IEC 17025 kalite yönetim sistemi kapsamında uluslararası metotlara göre en kısa sürede ekonomik, bağımsız, tarafsız hizmet sunarak, firmalara sürdürülebilir üretimde rehberlik sağlamak,
  • Faaliyet raporlarını dijitale taşıyarak doğa dostu imajı devam ettirme,
  • Türkiye’nin mega köprü projesinde iştiraki Betonsa ile faaliyet sergileme,
  • Üretime dair karbon ayak izi verilerini paylaşan ilk şirket olma,
  • Çimento ihracatında rekora hedeflenen yeni çalışma planlarına bütçe ayırma,
  • Sürdürülebilirlik şartlarına uygun üretime yönelik yeni teknolojik ekipman temini ve tesis, liman iyileştirme yatırımları,

Sıralanan yatırımları ile AKÇANSA, Türkiye’nin başarılı şirketleri arasında yer alıyor.

akcansa-yatirimlari.png

AKÇANSA Hissesini Gelecekte Ne Bekliyor?

Borsa analistlerine göre AKÇANSA hissesi gelecekte değer kazanımına konu olabilecek hisseler arasında yer alıyor. Analistler özellikle AKÇANSA’nın sektördeki liderliğinin yanında küresel çaptaki imajına bağlı olarak güven teşkil ettiğini belirtiyorlar.

Analistler, önümüzdeki 10 yıl için oldukça önemli görülen yeşil üretim sloganına uyumlu tesis ve limanlara sahip olan AKÇANSA’nın 2022 senesinde pek çok ödülü aldığını da ifadelerine ekliyorlar. AKÇANSA hisse hedef fiyat 2023 kategorisinde ise çarpıcı gelişmeler gündemde. Borsa uzmanlarına göre AKÇANSA hissesi, 2022 sonunda %30, 2023 yılında ise %50 oranında değer kazanımına konu olabilir.

akcansa-finansal-tablo.png

AKÇANSA Hisse Yorum

AÇANSA hisseleri hakkında yorum İş Yatırım araştırma departmanı analistleri tarafından gerçekleştirildi. Analistler, AKÇANSA hisselerine yönelik hedef fiyat tahminlerini %68 artışla güncellenmeyi uygun buldular.

AKÇANSA’nın faaliyet sergilediği yurtdışı ve yurtiçi pazarlarda, çimento, klinker fiyatlarını yükseltmeyi başardığını belirttiler. Bu fiyat artışının şirketin karlılık düzeyine ve borsa hisselerinin fiyatlarına pozitif etki sağlayabileceği düşünülüyor. Öte yandan şirketin önceki çeyrekte yaşadığı maliyet şoklarının geride kaldığı belirtildi. Analistlere göre AKÇANSA hisseleri, şirketin 825 milyon TL açıklanan net karına bağlı olarak rekora yükselebilir. Şirketin net karının geçen yıla göre bu kadar fazla artmasının sebebinin ise maddi duran varlıklardaki ertelenmiş 560 milyon TL verginin artık net kara yansıması.

akcansa-hisse.png

 AKÇANSA Hisse Hedef Fiyat 2023

İş Yatırım Araştırma Departmanına göre, AKÇANSA hisse fiyatı %40 ila %50 arasında bir artış potansiyeline sahip. İş Yatırım Araştırma Departmanı daha önce AKÇANSA hissesi için bir hedef fiyat öngörüsü yapmıştı. Şimdilerde ise AKÇANSA için hedef fiyat tahminini güncelleyerek %68 oranında artırdı. Departman analistlerinin tahmininde AKÇANSA hisse fiyatının  hedefi 73,40 TL’ye yükselebileceği yer aldı.  AKÇANSA hisse hedef fiyat 2023 kategorisi altında sunulan hedef fiyat verilerinde yükseliş gündeme yansıdı.

Yeni hedef fiyatın açıklandığı sırada ise hisse, 10.7X2022T FD/FAVÖK ve 7.5X2022T F/K ile işlem görüyordu. İş Yatırım son revizyonlarından bu yana TL değer kaybının şirketin küresel operasyonlarını olumlu etkilediğini, enerji maliyetlerinde kısmi normalleşmenin başladığını, talep görünümünde ise bozulma olmadığını belirttiler. Tüm bu faktörler ışığında hedef fiyat beklentilerini artırdıklarını açıkladılar.

Akçansa Temettü 2023 ne zaman

Akçsansa temettü vermeye devam ediyor. Şirket 09.05.2022 tarhinde hisse başına 0,432 kuruş temetü verdi. 2023 yılında ise hangi tarihte temettü vereceği tam olarak netleşmedi.

temettu.png

akcansa-temettu.png

Akçansa Hisse Teknik Analizi

Aşağıdaki akçansa grafiğinden akçansa hissesinin teknik analiz verilerine ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.