50 Kat Gidecek Hisseler 2024

50 Kat Gidecek Hisseler 2024

Borsa istanbulda yükselişler devam ediyor. 50 kat gidecek hisseler yatırımcılar tarafından merak ediliyor. İşte detaylar

50 kat gidecek hisseler listesinde, AKCNS, OTKAR, PGSUS, KCHOL, FROTO, YKBNK, THYAO, BIMAS yer alıyor. Yapı Kredi ve İş Yatırım analistleri, borsadaki belirli hisselere yönelik fiyat tahminlerini güncellediler. Yapılan güncellemeler kapsamında bazı hisselerin %50 ila %60 oranında değer kazanımı yapabileceği açıklandı. İçeriğimizden hangi şirket hisselerinin 50 kat artış olasılığı olduğunu öğrenebilir, analistlerin hisselere yönelik beklentilerini inceleyebilirsiniz.

50 kat gidecek hisseler

  • AKCNS
  • OTKAR
  • PGSUS
  • BIOEN
  • SASA
  • FROTO
  • YKBNK
  • BIMAS
  • KCHOL
  • ASELSAN

Hangi Şirketlerin Hisseleri 50 Kat Gidecek?

Borsa analistlerine göre, cazip değerlenmeye konu olan, hedef değerlere yönelimi destekleyen katalistleri bulunan şirketlerin hisseleri 50 kat artışa gidebilir. Özellikle aracı kurumların araştırma raporlarına göre, stratejileri sağlam şirketlerin hisseleri 2024’de değerlenmeye konu olabilirler.

Uzmanlara göre, tüm varlık sınıflarında eşit ve makul riskleri alan, yüksek risk profilinden uzak kalan, birikim oluşturma stratejisini açıklamış, portföylerinde altın ve döviz bulundurma ihtimalleri olan şirketlerin hisseleri 2024 başında ve 2024 sonunda %50 üzeri artışa konu olabilir. Peki bu şirketler hangileri?

50 kat gidecek hisseler borsa analistlerine göre şu şirketlere ait: Pegasus Hava Taşımacılığı, Koç Holding, Türk Hava Yolları, Bim Birleşik Mağazaları, Yapı Kredi, Akçansa, Tekfen Holding, Ford Otosan, Kordsa, Garanti BBVA, Özyak GYO, Migros, Mavi Giyim, Coca Cola İçecek, Gelecek Varlık Yönetimi, Türk Traktör, Çimsa, Kardemir, Turkcell, Enka İnşaat, Anadolu Efes Biracılık şeklinde sıralandı. Uzmanlar ilgili şirketlerin borsadaki hisselerinin yakından takip edilmesi gerektiğini belirttiler.

2022/08/31/hisse-grafik.jpg

AKÇANSA 50 Kat Artış Tahmini

Borsa analistlerine göre AKÇANSA hissesi 2023’e giriş yaptığımıza %50 artışa konu olabilir. Birçok analist ise AKÇANSA hissesine yönelik tahminlerini güncelleyerek, artış oranı tahminlerini yükselttiler. Bunlar arasında İş Yatırım analistleri de yer alıyor.

İş Yatırım araştırma departmanı makro varsayımlara yönelik revizyon ile Akçansa hisse hedef fiyatını güncelledi. AKÇANSA hissesi 3 Aralık 2022 verilerine göre 61.05 TL’den alıcı buluyor. İş Yatırım analistleri ise AKÇANSA hisseye yönelik hedef fiyat tahminlerini daha önce verdikleri fiyatın %68 üzerine çekerek 73.40 TL’ye çıkardılar.

Yeni hedef fiyatta temel bazda %50 artış potansiyeli olduğunu açıklayan İş Yatırım, Türk lirasında yaşanan değer kayıplarının şirketlerin uluslararası operasyonlarını olumlu etkilediğini belirtti. Öte yandan enerji maliyetlerinde global bazdaki kısmı normalleşme ve talep görünümünde bozulma bulunmaması unsurları AKÇANSA hisse fiyatı artışını destekleyen faktörler olarak görülüyor.

AKÇANSA’nın faaliyet sergilediği yurtiçi ve dışı sahalarda klinker ve çimento fiyatlarını artırdığı bu sebepler önceki çeyreğe göre maliyetlerini düşürüp karlarını artırdığı belirtildi. Muazzam artış kapsamında 825 milyon TL net karı sergileyen şirketin, maddi duran varlıklarını da bir kez daha ertelenmiş vergi gelirlerine bağlı olarak arttığı açıklandı.

akcansa-hisse-hedef-fiyat.jpg

OTOKAR 50 Kat Artış Tahmini

Yapı Kredi Yatırım ve Araştırma Departmanı analistleri, OTKAR şirketi için 12 aylık hedef fiyatını yeni operasyonel ve makro tahminleri ardından güncelledi. Hisse başına hedef fiyatın 1.165 TL’ye 2022 için çıkarıldığını açıkladı. OTOKAR hissesi 3 Aralık 2022’de ise 951 TL’den alıcı buluyor.

Hedef fiyatta 2022 için %30, 2023 başı için ise %50 artış öngörüsünün sahnede olduğu OTOKAR hissesi, gelecekte talep görebilecek hisseler arasına giriş yaptı. Yapı Kredi analistleri, OTOKAR hissesi için “AL” tahminlerini devam ettiriyorlar. Analistlere göre, şirketin ihracat siparişlerine, 2023 ve 2024 yılı zırhlı araç teslimatından elde edeceği karlara, FAVÖK marjı beklentisine göre 2023’de hisseleri değer kazanımına ilerleyebilir.

OTOKAR şirketi için finansal toparlanmanın 2022’de devrede olacağı, şirketin 15 Eylülden buyana 15 rölatif getiri sapladığı açıklandı. Uzun vadede ihracat alanında başarı sergilemesi beklenen OTOKAR’ın, özellikle savunma sanayinde küresel bazda siparişler alarak, yüksek büyüme potansiyeli içerisine giriş yapacağı düşünülüyor.

otokar-hedef-fiyat-2023.jpg

PEGASUS Taşımacılık 50 Kat Artış Tahmini

Borsa analistleri 2022 sonunda özellikle havayolu şirketlerinin güçlü toparlanma ile karlılık düzeylerini artırmalarını öngörüyorlar. Pegasus hisselerinin 2023 başında %50 artış yapabileceği tahminlere konu oldu. Analistler Pegasus hissesi başına sundukları 375 TL’lik hedef fiyat tahminini 612 TL’ye çıkardılar. Öte yandan Pegasus’un Sabiha Gökçen Hava Limanı’ndaki 2. pistten en çok yararlanacak şirketler arasında olduğu açıklandı. Analistlere göre, önümüzdeki dönemde hisse için katalizör sefer, yolcu sayısındaki artış ve Sabiha Gökçen’de 2. pistin yoğunluklu kullanımı olabilecek.

Yapı Kredi Yatırım ve Finansman Danışmanlığı müdürü Yenigün’e göre, Pegasus hissesi, 12 aylık dönemde %65 artış sergileyerek 612 TL’lik hedef fiyata ulaşabilme potansiyeline sahip.

pegasus-hedef-fiyat-2023.jpg

BİM 50 Kat Artış Tahmini

Yapı Kredi analistlerine göre BIM hissesi, cazip getiri potansiyeline sahip. Birçok borsa analistine göre, maliyetler açısından şirket hala en iyi konumda ve Türkiye’nin enflasyonist ortamında tüketicilerin alım gücü düştükçe BIM’in satış hedeflerini tutturması kolaylaşıyor. Şirket maliyet yönetimi, satış kapasitesi ve sektöründeki rekabet gücü hisselerinin başarısını tetikliyor. 50 kat gidecek hisseler kategorisi altında Yapı Kredi stratejistleri ise BIM hissesi için 12 aylık sürede %50 artış ve 200 TL hisse başı hedef fiyat beklentisini açıkladılar.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.