Düşük Komisyonlu Kripto Para Borsaları 2022

0

Kripto para borsası denilince aklımıza pek çok yerli ve yabancı borsa gelir. Borsalar diğer finans kuruluşları gibi endüstri ile paralel olarak büyür. Bu büyüme iş hacimlerini, giderlerini, sistem sorunlarını ve büyüme politikası gibi pek çok problemleri beraberinde getirir.

Borsalar yukarıda saydığımız giderleri kapatmak amacıyla kullanıcılardan, borsalarda yaptıkları al-sat, değiş-tokuş, para yükleme ve çekme gibi işlemlerinde yine kendilerinin belirlediği miktarlarda işlem ücreti alırlar.

Hal böyle olunca kullanıcılar düşük komisyonlu borsalar ve düşük komisyon ücreti talep eden borsaları merak etmekte. Biz de bugün The Block’tan Larry Cermak’ın düşük komisyonlu borsaları listelediği verileri sizler için derledik.

Düşük Komisyon Ücreti Olan Borsalar

  • Binance
  • Kucoin
  • Okex
  • Huobi
  • Mexc

Yapılan araştırmada 20’ye yakın kripto para borsası incelemeye alındı. Düşük ücretli borsalar arasında Binance, KuCoin, bitFlyer, OKEx, Poloniex, Bitfinex, Coinbase Pro ve Gemini borsaları da bulunuyordu. İşte, düşük komisyon ücretli (maker/taker üzerinden) para borsaları.

1-    Binance

düşük komisyonlu kripto para borsaları 2022 1

Dünyanın en büyük ve güvenilir kripto para borsalarından biri olan Binance, komisyon oranlarını minimuma indirme amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Bu faaliyetlerine ek kullanıcıların borsaya ait BNB tokeni ile işlem yapmaları halinde, komisyon oranları bir miktar düşürülebiliyor.

2-   Güvenilir Kripto Para Siteleri: KuCoin

düşük komisyonlu kripto para borsaları 2022 2

Sitesinde LVL 0 – LVL 12 şeklinde gördüğümüz ticaret ücret seviyeleri ile ücretler açıkça belirtilmiş durumda. Yapıcı/Alıcı listesinde %0.1 ila %0,025 seviyeleri arasında ücret kesintileri olabiliyor.

3- Kripto Para Borsası: OKEx

düşük komisyonlu kripto para borsaları 2022 3

OKEX borsası bünyesinde; vadeli işlemlerde alım-satım, takas ticareti, spot ticaret gibi borsa işlemlerinde farklı komisyon ücretleri uygulanıyor. Detaylıca incelemek isterseniz görselden ya da OKEx sitesinden bilgi alabilirsiniz.

4-    Düşük Komisyonlu Borsalar: Poloniex

düşük komisyonlu kripto para borsaları 2022 4

Poloniex borsası kullanıcılara “silver” ve “gold” işlem hacmi desteği sunarak diğer borsalardan ayrılıyor. Bu planlarda diğer işlemlere göre daha az komisyon ücreti alınıyor. Vadeli işlem ücretlerini ise yapıcı için %0.02, alıcı için %0.07 olarak görmekteyiz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }