Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Dünyaca Ünlü Analistten Bitcoin Yorumu: Bu Seviyeler Kaçınılmaz!

Lider kripto para birimi Bitcoin haftanın ilk gününde yeniden 20 bin dolar altına iniş gerçekleştirdi. Kısa süre ardından ise 20.834 dolarlık alana hareket etti. Ancak %3 oranındaki değer artışı yatırımcıların kayıplarını karşılamaya yetmiyor. Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman ise BTC hakkında görüşlerini paylaştı. İşte ayrıntılar…

Krugman: BTC 17 Bin Dolara Geri Dönebilir!

Haftanın ilk günü sabah saatlerinde BTC bir kez daha 20 bin dolar altına hareket etti. Düşüş trendi kripto para sektörü yatırımcıları üzerinde baskı oluşturuyor. Bugün saatler 14.55’u gösterirken ise %3.92 oranında artan BTC, 20.834 dolarlık değeri ile işlem görüyor. Yatırımcılar bu artışı mükemmel olarak adlandıramazken, 30 bin dolarlık psikolojik fiyat seviyesinin ne zaman oluşabileceği merak konusu haline geliyor.

Paul Krugman: BTC Yükselişi Bir Ölü Kedi Sıçraması!

Oldukça volatiliteli biçimde hareket etmeye devam eden BTC, ünlü bir ekonomiste göre 17 bin dolar bandına kadar düşmeye devam edebilir. Nobel ödüllü Paul Krugman, hafta sonunda BTC’nin 17 bin dolara kadar gerilediğini ve ardından 20 bin dolara hareket ettiğini belirtti. Ancak, ilerleyen günlerde bir kez daha 17 bin doların test edilme ihtimalinin bulunduğunu işaret etti.

Krugman, Bitcoin’in sıçramalarını “ölü kedi sıçraması” olarak adlandırdı. Ekonomist, önümüzdeki haftalar için rekor fiyatlara yönelik hareket beklentisinin kalmadığını ima etti. Ayı piyasalarının oluşumunda bugün gördüğümüz düşük oranlı artış hareketlerinin aslında sert bir değer kaybı öncesinde görüldüğünü işaret etti. Ünlü ekonomiste göre, BTC’nin bireysel yatırımcıları için riskler yükselebilir.

Bitcoin Fiyatı Arttı mı?

Bitcoin’in tarihsel bazdaki ilerleyişi ele alındığında 2020 Mart ayından beri en büyük düşüşü kayda geçirdiği görülüyor. Günümüz fiyat verilerine bakıldığında ise 20.800 doların altında işleme girdiği ortaya çıkıyor. Bugün saatler 13:49 olduğunda BTC değer kazanımını %6’ya yükseltti ve BTC fiyatı 20.740 dolara ulaştı. Ancak 30 bin dolar üzerinden 20.740 dolar bandına kadar oluşan gerileme kapsamında yatırımcıların kayıpları halen eritilebilmiş değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam