Ekonomi Haberleri

Döviz ve Altın Yeni Günde Artıda

Cuma günü seans kapanışında yeniden artışa geçerek 8,13 seviyesine ulaşan dolar/TL kuru, hafta arasını bu seviyede geçirdikten sonra yeni haftaya pozitif yönde başladı

] }

Bir önceki hafta arasında Merkez Bankası başkanlık görevinde değişiklik yaşanması ile birlikte Asya piyasalarında 8,47 seviyesini gören dolar/TL kuru, hafta boyunca çift yönlü dalgalandı ve hafta içinde en düşük 7,71 seviyesini gördü.

Cuma günü seans kapanışında yeniden artışa geçerek 8,13 seviyesine ulaşan dolar/TL kuru, hafta arasını bu seviyede geçirdikten sonra yeni haftaya pozitif yönde başladı ve TL değer kazandı. Ancak TL’deki bu değer kazancı uzun soluklu olmadı ve gün içinde gelen ataklar ile birlikte dolar/TL kuru tekrar yükselişe geçerek 8,17 seviyesine kadar ulaştı.

Bu bölgede dengelenen ve yön bulmaya çalışan dolar kuru adına bugün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında açıklayacağı kararlar takip edilecek. Dolar kurundaki hareketliliğe paralel olarak ayrıca altın fiyatları da hareketli saatler yaşamaya devam ediyor.

Piyasalarda Son Durum

 

Dolar kurundaki sert hareketliliklere paralel olarak, gün içinde Euro/TL kuru da yukarı yönlü hareket etti. Yeni günde de TL’nin değer kaybetmesi ile birlikte yatırımcılar altına talep yoğunluğu gösterdi ve gram altın gün içinde 450 TL fiyatına kadar yükseldi. Gün içinde dolar/TL kuru %1 oranında, Euro/TL kuru %0,59 oranında artış gösterirken, gram altın satış fiyatı da %0,43 oranında artış gösterdi. Öte yandan BIST 100 Endeksi de gün içinde %0,85 oranında artış yaşayarak 1.394 seviyesine geldi. Piyasalarda gelişmeler takip edilecek.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu