Ekonomi Haberleri

Dolar Yorumları – Gedik Yatırım (6.08.2020) #dolaryorum

Sıkça Sorulan Sorular

Uzman kişilerin mevcut verileri kullanarak doların fiyatında meydana gelecek fiyatlanması belirtmesidir.

Bu analiz döviz yatırımcılar tarafından  en çok merak edilen Dolar Yorum, Kazandıran Dolar Yorumları, DOLAR NE OLUR GÜNCEL,DOLAR DÜŞER Mİ, DOLAR TL YORUMU, dolar yükselir mi  sorularına cevap sunmaktadır.

Dolar/TL kuru dün 6,8984 ve 7,0805 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 7,0474 seviyesinden tamamladı. Dolar/TL kuru volatilitenin yüksek seyrettiği çarşamba gününde yukarı yönlü hareketler sergiledi. Kurda günün ilk saatlerinde 6,90 seviyesinin altı test edilse de piyasaların açılışı sonrası yukarı yönlü hareketler hız kazandı.

İlgili Makaleler

Yurtiçinde TL swap faizlerine yönelik gündem izlenirken yurtdışında ABD’de açıklanan ISM imalat dışı PMI rakamı son 16 ayın zirvesine çıktı. Küresel dolar endeksi veri sonrası 92,5 seviyesiyle son 27 ayın dip seviyelerini tazeledi. Bugün yurtiçinde önemli bir veri akışı bulunmazken yurtdışında ABD haftalık işsizlik verisi izlenecek. Sabah 08:25 itibariyle küresel dolar endeksi 92,7 seviyelerinden, Dolar/TL kuru ise 7,07 seviyelerinden işlem görüyor.

IMF’nin Türkiye hakkındaki olumsuz açıklamalarıda yükselişin ana nedenlerinden biri olmuştur. Artan dış borç, Merkez bankasındaki dolar rezervlerinin azalması dolarda yükselişi tetiklemiştir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu