Dolar HaberleriEkonomi Haberleri

Dolar Yatırımcıları Buraya! Merak Edilen Dolar Tahmini Belli Oldu! ! 1 Temmuz Dolar Kuru Ne Kadar?

Dolar/TL kuru dün 16.80 TL seviyesinden işlem gördü. Haftanın ilk işlem günü incelendiğinde %4 üzeri değer kaybeden Dolar, bugün ise yükseliş hareketini grafiğe yansıttı.

Dolar/TL kuru dün 16.80 TL seviyesinden işlem gördü. Haftanın ilk işlem günü incelendiğinde %4 üzeri değer kaybeden Dolar, bugün ise yükseliş hareketini grafiğe yansıttı. Dolar/TL kurunda dengeler değişti. İşte detaylar…

Dolar, TL İçin Dengeler Değişiyor mu?

BDDK tarafından Cuma günü gündeme taşınan kurul kararına göre, 15 milyon lira değerinde dolar varlığı olan şirketler, senelik satış gelirlerinin %10’u üzeri yabancı nakit para varlığı tutuyorlarsa, TL cinsi nakdi kredi alamayacaklar. Bu açıklama piyasaların dalgalanmasına sebep oldu. Dolar ise açıklama ardından TL karşısında değer kaybetti. Ancak, bugün dengelerde bir değişim söz konuş oldu ve dolar artışa gitti.

FED’in hala sıkı para politikasını uyguluyor olması ise küresel resesyonun oluşacağı yönündeki kaygıları artırmaya deva ediyor. Uzmanlar ve yatırımcılar ilerleyen günlerde Fransa enflasyon rakamlarını ve Cuma gündeme gelecek Euro bölgesi verilerini yakından takip edecekler. Çünkü her bir veri piyasada yeni hareketlere sebep olabilir.

Nureddin Nebati’den Enflasyon Açıklaması!

Enflasyon hakkında bir değerlendirme geçen hafta Nureddin Nebati tarafından yapıldı. Enflasyon ile mücadele şartlarında önceliğin döviz kurunun oluşturduğu baskıyı azaltmak olduğunu ifade etmişti. Bakan Nebati, enflasyon üzerinden negatif etki yapabilecek her unsurun kontrol altına alınması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Dolar/TL Kuru Güncel Fiyat

BDDK’nın şirketlerin ticari kredi alımına yönelik verdiği kararlar, dolar üzerinde bir satış baskısına sebep vermişti. Dolar karar ardından düşüş yapmıştı. Ancak bugün ise ilk adımda %0.67 oranında değerlenme sergiledi.

30.06.2022’de saat 21:36 olduğunda Dolar/TL alış fiyatı 16.6970 lira seviyesine çıktı. Satış fiyatı ise 16.6943 lira olarak tabloya geldi. Bugün saat 21:36’da Dolar, TL karşısında %0.34 oranında değer kazandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam