Ekonomi Haberleri

Dolar’da İyimserlik Yükseldikçe Altın Fiyatları Düşüyor

] }

Dolar bir gecede açıklanan pozitif üretim verileri açıklandıktan sonra dolar güçlendiğinden altın fiyatları Salı günü düştü. Küresel hisse senedi piyasalarında toparlanma da altının cazibesini azalttı. Spot altın, bir önceki seansta 8 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra ons başına yüzde 0.6 düşüşle 1.573.45 $ ‘a geriledi.

ABD altın vadeli işlemleri de % 0.6 düşüşle 1.573.25 $ ‘a geriledi. ABD’deki fabrika faaliyetinin önemli bir göstergesi, Ocak ayında beklenenden daha fazla toparlandı ve yeni siparişlerde meydana gelen artış nedeniyle Temmuz ayından bu yana ilk kez daralma bölgesinden çıktı.

İlgili Makaleler

Çin merkez bankası, ekonomiye hızla yayılan bir koronavirüs patlamasından kurtulma çabalarının bir parçası olarak, ters repo anlaşmalarındaki faiz oranlarını Pazartesi günü 10 baz puan düşürerek beklenmedik bir şekilde toparlandı.

Bu arada, Çin’in ülke çapındaki ölüm sayısı şu anda 425’te ve ülke çapında 20.400’den fazla insan enfekte oldu. Krizin “Çin’in sistemi ve yönetişim kapasitesinin önemli bir testi” olduğunu söyleyen Çin’in lideri Xi Jinping, virüs salgını ile başa çıkmak için daha iddialı bir stratejiye işaret etti.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu