Altcoin Haberleri

DOGE’nin Yüzde 27’si Elon Musk’ın Elinde Olduğu İddia Edildi!

Bazı araştırmacılar gerçekleşen işlem saatlerini Musk’ın tweet attığı saatler ile karşılaştırdılar ve bu çoğunluğun Musk’ın elinde olduğunu iddia ettiler.

] }

Son zamanların popüler kripto para birimi haline gelmiş olan Dogecoin DOGE için önemli bir miktarının Elon Musk’ın elinde olduğu iddia edildi. DOGE ortaya çıktığı tarihten itibaren popüler isimlerin açıklamaları sayesinde gündeme geliyordu. Fakat son zamanlarda DOGE’nin yaşadığı ilgi gündeme gelmekten çok daha fazlasını oluşturuyor. WallStreetBets’in hamlesi ile başlayan yüzde 1000’lik yükseliş sonrasında Tesla ve SpaceX CEO’su olan Elon Musk’ın verdiği destekler ile DOGE uzun zamandır ulaşamadığı seviyelere gelmiş oldu. Şimdilik ise DOGE hacminin hatırı sayılır bir kısmının tek bir cüzdanda yer aldığı belirtiliyor.

36 Milyar DOGE Tek Adreste Bulunuyor

2013 tarihinde piyasaya biraz şaka yollu çıkan DOGE özellikle Musk’ın uzun zamandır dikkatini çekiyor. DOGE ile belirli aralıklar ile paylaşımlar yapan Musk, bu coin’in favori kripto para birimi olduğunu iddia ediyor. Yakın zamanda yapılmış olan bir araştırma sonucunda esasında hiç de şaşırtıcı olmayan sonuçlar ortaya çıktı. Buna göre DOGE fiyatları Musk’ın popülerliğine son derece bağlı.

Elde edilen verilere göre 36 milyardan fazla DOGE, piyasa değeri olarak ortalama 2,5 milyar dolar değerinde kripto para tek bir cüzdanda bulunuyor. Bu rakamlar temel alındığında yüzde 27’si tek adreste yer alıyor. Bazı araştırmacılar gerçekleşen işlem saatlerini Musk’ın tweet attığı saatler ile karşılaştırdılar ve bu çoğunluğun Musk’ın elinde olduğunu iddia ettiler. Musk’tan ise henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu