Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri

DOGE’de Yeni Rekor Yaşandı, XRP Değerini Geçti

2021 yılında adından en çok söz ettiren birimlerden olan DOGE için yeni bir rekor geldi.

] }

2021 yılında adından en çok söz ettiren birimlerden olan DOGE için yeni bir rekor geldi. Özellikle son iki günde yaşadığı yükseliş ile birlikte çok önemli başarılara imza atmış olan DOGE’nin fiyatı 0,67 dolar bandına kadar yükseldi. Bu kapsamda da birim kendi rekorunu kırdı. DOGE dün 0,50 dolarlık sınırın aşılmasını sağlayarak önemli bir seviyenin aşılmasına neden oldu.

Fiyat sadece 0,50 dolar bandında kalmadı aynı zamanda yükselmesini sürdürerek 0,67 dolar bandını da gördü. Buna göre DOGE son 24 saatlik süre içerisinde yüzde 54 oranında artış yaşandı. Son 1 haftalık performansına bakıldığında ise yüzde 151 oranında önemli bir yükselme kaydetti.

DOGE, XRP’yi Geride Bıraktı

Yaşanan artış uzmanları ve yatırımcıları şaşırtırken DOGE yeni bir adım daha atmayı başardı. Buna göre 87,2 milyar dolar piyasa hacmine ulaşan DOGE bu bağlamda da top 10 listesi içerisindeki yerini değiştirdi. Dördüncü sırada bulunan XRP’nin yerine geçen DOGE bu sayede en büyük dördüncü kripto para birimi olmayı başardı.

Ripple ise 64 milyar dolar değeri ile oldukça gerisinde kaldı. DOGE fiyatının artmasında eToro ticaret platformunun kullanıcılarına artık DOGE kullanımı izni vermesi etkili oldu. Bunun yanında DOGE için 8 Mayıs’ta lansmana katılacak olan Elon Musk da yine etkili olabildi. Ancak uzmanlar yatırımcıları DOGE konusunda uyarıyorlar. Temelde bir şaka birimi olan birimin aniden düşüş yaşayabileceğine dikkat çekiyorlar.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu