Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Dogecoin’deki Yığılma Neden Oluşuyor?

Tesla ve SpaceX CEO’su olan Elon Musk geçen günlerde Dogecoin üzerinde önemli bir yığılma olduğundan bahsetmiş ve DOGE alımını kolaylaştırmak için de DOGE balinalarına destek vereceğini ifade etmişti

] }

Tesla ve SpaceX CEO’su olan Elon Musk geçen günlerde Dogecoin üzerinde önemli bir yığılma olduğundan bahsetmiş ve DOGE alımını kolaylaştırmak için de DOGE balinalarına destek vereceğini ifade etmişti. Musk’ın önceki tweet’leri de göz önüne alındığında bu ifadesinde haklı olduğu anlaşılıyor ve DOGE’de gerçekten bir yığılma sorunu bulunuyor. Raporlara bakıldığında tek bir kuruluşun altcoin piyasasının toplam piyasa değerinden yüzde 27 oranını elinde tuttuğuna işaret ediyor. Bu rakam ise 1,8 milyar dolar üzerinde bir değere karşılık geliyor. Bugün itibariyle de orta büyüklükte olan bir ada ülkesinin GSYİH’sine tekabül ediyor.

Buna ilaveten ilk yirmi DOGE adresi de altcoin’in mevcut dolaşımda olan arzının yüzde ellisinden fazlasını elinde tutmuş oluyor ve bu tutar da 3,5 milyar doların üzerinde bir rakama karşılık geliyor. Özellikle bunlar DOGE’yi soğuk cüzdanlarında rezerv olarak tutan kripto borsalara da işaret ediyor olabilir fakat bu konuyla ilgili herhangi bir borsadan doğrulama gelmedi.

Elon Musk Durumun Değişmesini İstiyor

Elon Musk ise bu durumun değişmesini istiyor. Dün atmış olduğu tweet’i de bunu gösteriyor. Özellikle DOGE sahiplerinin ellerindeki DOGE’leri satmasını istiyor. Musk gönderisinde DOGE savunusunun sonsuza kadar devam etmeyeceğinden bahsediyor. DOGE’deki yığılma ise diğer altcoin birimlerinde olduğu gibi DOGE uzun vadeli temelleri kapsamında temel bir sorun teşkil ediyor. Arzın az olması ise birkaç büyük cüzdanın yararına bir sonuç yaratıyor ve bu durum ise DOGE fiyatlarını da etkiliyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu