Dogecoin Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

0

Elon Musk’ ın Twitter hesabından sürekli olarak atıfta bulunduğu Coinlerden biri olan Dogecoin güncelleme ne zaman geleceği son zamanların en merak edilen konularından bir tanesi oldu. Bilindiği gibi Dogecoin köpek temalı coinlerden en popüler olandı diyebiliriz.

Elon Musk’ ın ısrarla bu Coin’ den bahsetmesi de tüm dikkatleri daha da üzerine çektirmeyi başardı. Dogecoin artan popülaritesi ile artık hizmet sınırlarını biraz daha geliştirmeyi ve bu şekilde de kullanıcıları ile yatırımcılarına daha fazla imkan sunmayı planlamaktadır.

 • Coin ilk geliştirildiğinde bu kadar tutacağı tahmin edilmediğinden bazı sistemleri basit olarak geliştirildiği için şu anda özellikle cüzdanlarında varlıklarını tutmak isteyen ve mining yapan kullanıcılar için yetersiz kalmaktadır.
 • Dogecoin geliştirici genellikle arka planda kalıp Coin’ in yükselişini izlediler diyebiliriz. Fakat, birçok yatırımcı ve kullanıcıların şikayetleri ve özellikle Elon Musk’ ın platforma yönelik yapıcı eleştirilerinden sonra artık güncelleme yapmalarının zaruri bir hal aldığını dile getirdiler.

Peki, Dogecoin güncelleme ne zaman gelecek tam olarak bu yenilenme süreci nasıl olacak, neler değişecek Doge Coin ekibinin bildirdiklerine göre anlatalım.

Dogecoin Güncelleme Ne Anlama Gelir?

Dogecoin ekibinden olan Patrick Lodder geçtiğimiz günlerde Dogecoin ile ilgili oldukça dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

 • Patrick Reddit üzerinde yaptığı açıklamalarda Coin ile ilgili yapılan işlemlerde kullanıcılardan alınan komisyon vb. ücretlerin iyileştirilmesi üzerine çalıştıklarını dile getirdi.
 • Bununla birlikte genel olarak sistem ağı üzerinde yer alan node operatörlerinin ücretlerini düşürerek doğrudan mining yapan kullanıcılarının daha ekonomik şartlarda çalışmaları için de adım atacaklarını yayınladı.

Patrick yapacakları bu Dogecoin güncelleme ile aslında;

 • Platformda özellikle minerların daha az maliyetle işlemlerini yapmalarını sağlamak,
 • Coin işlem ücretlerini düşürmek
 • Yapılarını genel olarak iyileştirmek olarak amaçladığını söyledi.

Bu açıklamalarla birlikte bazı kullanıcılar sevinirken birçok yatırımcı ve madencilerin kafası biraz daha karıştı. Çünkü, Dogecoin piyasaya giriş yaptığı anda belli ücret ödemeleri ile işlemler yapılırken, mining yapan kullanıcılarda nodeların çözülmesi sırasında onaylamaları belli bir düzende gerçekleştirmekteydi.

Düzen tamamen değişecek mi nasıl bir yol izleneceği hakkında net olarak bir şey söylenmeyen Dogecoin güncelleme hakkında yalnızca ulaşılmak istenen hedeflerden bahsedilmiştir.

Genel olarak Dogecoin güncelleme olayına yatırımcılar oldukça olumlu bakmaktadır. Çünkü, Dogecoin’ in özellikle son boğa döneminde Mayıs ayı içerisinde Pump yapmasıyla değerini oldukça fazla artırdı. Sürekli değer artışı yaşayan Coin’ in u fiyat artışı ile Doge kullanıcısı ve minerları başa çıkamamaya başladı.

Bunun nedeni de Dogecoin işlemlerinde kullanılan Dogecoin karşılığına aynı oranla Dogecoin kesintisi yapılmaktaydı. Yani komisyon ücretleri de Doge Coin cinsinden olmaktaydı ve bunun da birçok kişiyi zora sokmaya başladığını söyleyebiliriz. Hatta bu yükselişler birçok kullanıcı artık Coin’ lerini farklı platformların uygulamalarında saklamaya ve tutmaya başladı.

Dogecoin Güncelleme Yenilikleri

Dogecoin güncellemesi ile birlikte;

 • Platformda yapılan işlemlerde kesilecek olan ücret 0.001 DOGE olacaktır.
 • İşlemlerin daha kolay yapılabilmesi adına toz limit daha da düşürülecek olup bu işlem ücretleri de 0.01 Doge Coin olarak alınacaktır.
 • 01 Doge Coin ile madenciler mining ettikleri Token oranının yükselmesini daha da kolay gerçekleştirecektir. Yani madenciler bloklardaki işlemleri daha basit ve hızlı olacak şekilde onay verebileceklerdir.
 • İşlem ücretlerinin maliyetli olmasından dolayı kullanıcılar ağ sistemindeki boş alanlar ile ilgili işlem yapmak istemiyorlardı. Bunun içinde güncellemenin bir çözüm getirmesi planlanıyor.
 • Son olarak da güncelleme ile işlemlerin onaylanma süresinin de daha da azalacağı dile getirilmiştir.

Dogecoin Grafik

Dogecoin Yorum- Dogecoin Kaç TL

14.07.2021 güncel ve genel olarak Dogecoin yorum yapacak olursak; Coin’in Saat 03:12’ de değeri $0.2001 olup yaklaşık %4 oranında bir azalma yaşamıştır. Coin gün içerisinde en yüksek $0.02’ a vurmuş olup genel olarak grafiği dalgalı seyretmektedir.

24 Saatlik trade hacmi ise yaklaşık olarak %7 oranında artmış olup $1,028,908,724’ dır. Toplam arzı 130,425,890,754 olan DOGE Coinmarketcap’ te #8 sırada bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.