Dogecoin Geleceği 2022- 2025 | Dogecoin Yorumları | Doge Hedef Fiyat

Dogecoin geleceği, Dogecoin yorumları, Dogecoin fiyat tahminleri ve Dogecoin hedef fiyat yorumları yer almaktadır.

11

Dogecoin geleceği şaka tokenlerinin hedefleri açısından merak edilmektedir. 2021 yılının ilk çeyreğinde tüm kripto paralar muazzam derecede yükselmiştir. Şaka token’ler arasında yer alan DOGE ise yükselişten nasibini almış, adından çokça kez söz ettirmiştir. Şu anda da Dogecoin fiyatı 0.14 dolar bandında seyretmektedir. 2021 yılına damga vuran DOGE coinin gelecekteki seyri sıklıkla araştırılmaktadır.

Peki, DOGE geleceği nasıldır? Uzman analistlerin ve yorumcuların tahminlerine göre 2021, 2022, 2023, 2024 ve 2025 yılları için DOGE fiyat tahmini ve yorumlarını yazımızda detaylıca aktardık. Şimdi gelin, yıllara göre yapılan DOGE tahminlerini inceleyelim.

Dogecoin Nedir?

Dogecoin  Litecoin’e dayanmaktadır, bu da Litecoin’de yapılan tüm değişikliklerin ve güncellemelerin bu kripto para için de geçerli olacağı anlamına gelir. Dogecoin asla blockchain’de çığır açan bir teknoloji yaratmaya ya da süslü ve yeni bir şey yapmaya kalkışmadı. Bir köpek suratının bulunduğu basit bir kripto para birimi işlem platformu.

Bu kripto para, çok küçük işlem ücretleri ile düşük değerde kalmıştır, bu da sadece yatırım olarak tutmak yerine, insanların gerçekte kullandığı bir kripto para birimi olmasını sağlar. Dogecoin, kısa zamanda mütevaziliğinden dolayı insanlar tarafından taktir edilen bir kripto para birimi halini aldı.

dogecoin geleceği 2022- 2025 | dogecoin yorumları | doge hedef fiyat 1

Dogecoin’ i kısaca tanımlayacak olursak bu geliştirilen kripto sistemi sayesinde kullanıcılar rutin olarak bankalar aracılığıyla yaptığı işlemler için ödediği komisyon gibi ücretleri es geçen ve kullanıcıların banka süreçlerinden daha kısa zamanda işlem yapabilmelerini sağlamaktadır. Hem ödeme konusunda hem de işlem süresini daha da kısaltma hususunda bu Coin kullanıcılarına imkan tanımaktadır. Dogecoin simgesi ve kısaltılmış yazımı D ve Doge olurken bu Coin aynı zamanda sosyal hesaplarda çokça ünlü olan Shiba Inu köpek türü ile simgelenmektedir. Bu Coin’ in tezahürat olarak da To the moon! Olarak anılmaktadır.

Kurulduğu günden bu zamana kadar hızlı bir şekilde kendisini güçlendiren ve yenileyen platform yatırımcı gün geçtikçe daha da artmaya devam etmektedir. Geçtiğimiz Şubat ayında Doge yatırımcı ve kullanıcı sayısının yaklaşık olarak 800.000’ e geldiği bildirilmiştir.

Diyelim ki bir kişi Reddit hakkındaki faydalı yorumu için birine 10 cent göndermek istiyor. Bitcoin’de bu şu anda 0.000006 BTC. Ancak 10 cent, çok daha kolay bir dönüşüm oranı olan 6.02 DOGE anlamına gelir. Ayrıca, işlem BTC’den çok daha hızlı ve daha ucuz olacak. Bu nedenle bu kripto para, diğerlerini hızlı ve kolay bir şekilde ödüllendirmek için kullanılan en popüler kripto para haline geldi. Reddit ve Twitter kullanıcılarının eğlenceli içerikleri için birbirlerine küçük miktarlarda DOGE bağışladığını görmek yaygın bir durumdur.

Dogecoin Nedir Geleceği

Kripto borsalar ve dijital varlıklar son dönemlerin en trend konularından bir tanesi haline gelmeyi başarmıştır. Gerek spekülatif haberler gerekse yatırım haberlerini artık TV’ de görmek mümkün hale geldi. İşte kripto varlıklar arasında en sık konuşulan diğer bir Coin Dogecoin oldu.

Gündemi oldukça sallayan haberler sayesinde bu Coin günlerce konuşuldu. Peki, Dogecoin nedir elon musk bu Coin için ne dedi ve sonrasında ne oldu? Dogecoin geleceği var mı hepsini ayrıntılı şekilde yanıtladık.

Dogecoin Kurucuları Kimdir

Yazılım alanında oldukça tanınan iki mühendis Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından aktif olarak işletilen bu platformun asıl ilk kurucusu Palmer olmuştur. Plamer esasen adobe sistemleri üzerine çalışmalarını sürdürürken planlayıp tasarladığı proje Doge’ yi ekrana aktardı ve ardından Dogecoin’ in büyüme hikayesi başladı. Bu platforma internette denk gelen ve tesadüfen gören Billy, Doge ismini ve platformunu çok severek bunu blok zincir teknolojisi ile birleştirmeye karar vererek Palmer’ a ortaklık teklif etti. Böylece Doge platformu da kripto piyasasına uyumlu olarak geliştirilmiş oldu.

dogecoin geleceği
dogecoin geleceği

Dogecoin Grafiği

Aşağıdaki grafikten dogecoin grafiğine ulaşabilirsiniz.

Dogecoin Kaç TL

Dogecoin fiyatı yazının hazırlandığı sırada 1 Dogecoin fiyatı 1.34 TL‘dir. Ek olarak 1 DOGE 0.084278 dolardır.  Dolar ile karşılaştırıldığında ise 0,0024 Amerikan doları değerinde.

 

dogecoin geleceği 2022- 2025 | dogecoin yorumları | doge hedef fiyat 2

Dogecoin Nasıl Alınır?

Dogecoin Yorum

Dogecoin yorum son dönemlerde elon musk’un desteği muazzam bir şekilde trend yakalayarak yükselmeye başladı. Öte yandan çok ciddi bir dogecoin kitlesi yarattı buna benzer diğer bir kitlede shiba coin kitlesidir. Her daim alım yapan büyük hedefleri olan hodler kitlesi. Doge coin geleceği hakkında uzmanların yorumlarını sizler için derledik.

Dogecoin Teknik Analizi

Aşağıdaki dogecoin grafiğinden dogecoin teknik analizine ulaşabilirsiniz.

Dogecoin Geleceği

Bu Coin ilk geliştirildiğinde aslında Bitcoin’ den daha fazla kullanıcıya ulaşmaya çalışarak, genel olarak kripto para varlıkları konusunda Doge platformunun daha farklı olması planlanıyordu. Peer to Peer protokolüne bağlı olarak işleyen bu Coin piyasaya sürüldüğü andan itibaren fazla kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmıştır. Bildirildiği kadarıyla bu Coin ilk kez hizmete açıldığında 1 milyondan fazla kişi tarafından izlenmiştir.

Ayrıca 6 aralık 2013’ te kendi sitesini ilk kez topluluğa açarak işletmeye başlayan platform tam iki hafta sonra %300 oranında büyük miktarda değer kazandı.

Daha da aktifleşen ve fazlaca adından söz ettirmeye başlayan bu Coin geçtiğimiz aylarda bir anda daha da parlamayı başardı. Ne yazık ki Coin’ in büyük yükselme yaşadığı gün Bitcoin ve Çin hükümeti arasında büyük ve tarihi yasaklanma gerginliği patlak verdi. Tüm kripto varlıkları sarsan bu olay o sırada piyasada altın gününü yaşayan Doge’ yi de etkisi altına aldı ve bir anda dump yaparak %80 oranında çakılma yaşadı.

Daha sonra Ocak 2021 itibariyle yeniden yüzü gülen platformun değeri reddit kullanıcısı sayesinde bir günde % 1000’ e yakın oranda artış gösterdi ve 28 Ocak 2021 tarihinde bu Coin 5.4 milyar dolar kadar hacme ulaşmayı başardı.

Ünlü teknoloji uzmanı mühendis olan Elon Musk Dogecoin için atıfta bulunarak attığı tweet ile gündemden düşmeyen ve yeniden yükselişe geçen Coin herkesin hafızasına kazınmış haliyle kaldı.

Dogecoin Geleceği 2021

Dogecoin geleceği 2021 yılında çokça araştırılmış bir konudur. Ünlü kripto para tahmin sistemlerinden olan Trading Beasts, Dogecoin için 2021 yılında göreceği fiyatının 0.5$ bandında olacağını söylemektedir. Popüler analist WalletInvestor ise Doge fiyatının en düşük 0.002 dolar olabileceğini aktarmıştır.

Popüler analist Coinliker, Investor’un aksine 2021 yılında fiyatın 0.2 dolar bandından aşağıda olmayacağını aktarmıştır. Bu durumda 0.2 dolar bandının bir destek seviyesi niteliğinde olduğunu bildirmektedir. Coinliker’in yanı sıra Dogecoin tahmininde bulunan bir diğer analist CoinSwitch; 2021 fiyatının 0.5 dolardan yılı kapatacağını söylemektedir.

Dogecoin Geleceği 2022

Dogecoin geleceği 2022 yılında çokça araştırılmış bir konudur. Ünlü kripto para tahmin sistemlerinden olan Trading Beasts, Dogecoin için 2022 yılında fiyatının 0.8$ bandında olacağını söylemektedir. Popüler analistlerden biri olan WalletInvestor ise Doge fiyatının 2022’de 0.5$ bandında seyredebileceğini aktarmaktadır.

Popüler kripto para yorumcusu Coinliker, 2022 yılında Dogecoin fiyatının 0.5 dolar bandından aşağıda olmayacağını aktarmıştır. Analist ayrıca 0.5 dolar bandına dikkat çekmektedir. Coinliker’in yanı sıra Dogecoin tahmininde bulunan bir diğer analist CoinSwitch ise 2022 fiyatının 1$ doları görebileceğini aktarmıştır.

Dogecoin Geleceği 2023

Dogecoin geleceği 2023 yılında nasıl olacağı yatırımcılarca merak edilmektedir. Popüler yorum ve analiz sistemi olan Trading Beasts, Dogecoin için 2023 yılında fiyatının 1$ bandında olacağını söylemektedir. Popüler analistlerden biri olan WalletInvestor ise Doge fiyatının 2023’de 1 dolara yaklaşacağını ancak bu seviyeyi aşabileceğini düşünmemektedir.

Piyasada tanınan ve adını duyurmuş biri olan yorumcu Coinliker, 2023 yılında Dogecoin fiyatının 0.8 dolar bandı ve üzerinde seyredeceğini aktarmaktadır. Bu seviyelerden aşağıda olmayacağını da dile getirmiştir. Analist ayrıca 0.8 dolar bandına dikkat çekmektedir. Coinliker’in yanı sıra Dogecoin tahmininde bulunan popüler analist CoinSwitch ise 2023 fiyatının 1.5$ doları görebileceği konusunda kesin öngörülerde bulunmaktadır.

Dogecoin Geleceği 2024

Dogecoin geleceği 2024 yılında çok iyi yerlere gelebileceği öngörülmektedir. Popüler yorum ve analiz sistemi olan Trading Beasts, Dogecoin için 2024 yılında fiyatının 1.5$ bandında olacağını söylemektedir. Popüler analistlerden biri olan WalletInvestor ise Doge fiyatının 2024’te 1 dolar ve üstünde seyredeceğini ancak 1 dolar altına düşmesi halinde 0.5$ seviyelerine kadar geri çekilebileceğini öngörmektedir.

Piyasada tanınan ve adını duyurmuş biri olan analist Coinliker ise, 2024 yılı Dogecoin fiyat tahmininde 0.95 dolar bandına dikkat çekmektedir. Analist fiyatın bu seviyelerde seyredebileceğini aktarmaktadır. Analist ayrıca 0.95 dolar bandının önemli bir direnç olduğunu da bildirmektedir. Coinliker’in yanı sıra Dogecoin fiyat tahmini yapan popüler analist CoinSwitch, 2024 DOGE fiyatının 1.8$ dolar ve üstünde olacağını öngörmektedir.

Dogecoin Geleceği 2025

Dogecoin geleceği 2025 yılında uçuşa geçebilir. Yorum ve analiz sistemi olan Trading Beasts, Dogecoin için 2025 yılının çok iyi geçeceğini belirtmiştir. Sisteme göre 2025 yılında fiyatının 3$ bandında olacağı öngörülmektedir. Popüler analistlerden biri olan WalletInvestor da Doge fiyatının 2025’te en az 2 dolar seviyelerinde olacağını vurgulamıştır. 2 dolar altına düşmesi halinde yine 0.5$ seviyelerine kadar düşüşler meydana gelebilir, denilmiştir.

Piyasanın usta isimlerinden Coinliker ise, 2025 yılı Dogecoin fiyat tahmininde uçuk bir rakam belirtmiştir. Analiste göre; DOGE fiyatı 2025 yılında 2 dolar seviyelerinde seyredebilir. Bununla birlikte 1.5 dolar bandının önemli bir direnç olduğunu da bildirmektedir. Coinliker’in yanı sıra Dogecoin fiyat tahmini yapan popüler analist CoinSwitch, 2025 DOGE fiyatının 2$ dolar ve üstünde olacağını öngörmektedir.

11 Yorumlar
 1. Tuğçe diyor

  dogecoin geleceği Hakkında çok güzel bir makale olmuş harika bilgiler gerçekten değerli bilgileriniz için çok teşekkürlee

 2. Mustafa diyor

  dogecoin geleceği ve dogecoin çok güzel yerlere ve çok iyi değerlere sahip olacak diye tahmin ediyorum gelecek vaadeder bence

 3. Ömür Erkil diyor

  Dogecoin cok dogru hamleler yapıyor bende cüzdanımda tutuyorum dogecoin gelecegi cok parlak kazanıp kazandıracak. Kaliteli isler yapıyorlar.uzun vadede yatırım da kazandırır

 4. Özlem diyor

  Dogecoin geleceği parlak bir coin olarak görünüyor takip etmek iyi değerlendirmek lazım yakından inceleyeceğim.

 5. Samet diyor

  Dogecoin geleceği hakkında güzel bir içerik olmuş bilgilendirmeniz için teşekkürler

 6. Nur diyor

  Dogecoin geleceği hakkında çok aydınlatıcı makale olmuş emeğinize sağlık

 7. Cem diyor

  dogecoin ve dogecion geleceği içinde çok güzel yazı yazmışsiniz teşekkür ederim emeğinize sağlık tebrikler. spam haber ve yazılardan bıkmıştık tüm sorularıma cevaplar buldum.

 8. Zeynep diyor

  dogecoin geleceği bence önü çok açık yüksek miktarda gelir getirebilir

 9. Onur atak diyor

  Biraz yatırımım var ama biraz daha yatırmayı planlıyorum , dogecoin geleceği aşırı parlak , btc gibi patlama yaşayabilir 🙂

 10. Aysun Ercan diyor

  dogecoin geleceği ve dogecoin yorumları makalesini dikkatle okudum. Bencede ümit vaad eden geleceğin törenlerinden biri. Cok tesekkur ederim…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }