Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Dogecoin Fiyatı Kaç Dolar Oldu? DOGE Aktarımları Yatırımcıları Korkuttu!

Dogecoin, 25.06.2022’de saatler 14:35 olduğunda %2.75 oranında değer kazandı. Fiyatını 0.06814 dolar seviyesine taşıyan DOGE Coin, Elon Musk’ın desteğini almaya devam ediyor. Ancak Doge Coin hakkında gündeme gelen devasa aktarımlar, yatırımcıların gelecekte fiyat düşer mi? sorusunu sormalarına neden oldu. İşte detaylar…

Dogecoin Bir Riskle Karşı Karşıya!

Kripto para borsası hareketli günleri yaşamaya devam ederken, BTC cephesindeki artış altcoinler üzerinde etkili oldu. Piyasada bir nebze toparlanma görülemeye devam ediliyor. Bu sürede ise Dogecoin için bir tehlike oluşumundan söz edildi.

Uzmanlara göre, kripto alım-satım platformlarından Robinhood, dolaşımdaki DOGE arzının %30.48’ini kendi portföyünde bulunduruyor. Geniş oranda DOGE varlığını elinde tutan Robinhood’un dilediği anlarda etkili satış baskısını DOGE için oluşturabileceği ifade ediliyor. Bu durum Doge yatırımcılarının fiyat düşüş kaygısını artırıyor.

Whale Alert Verileri Dogecoin İçin Ne Diyor?

Whale Alert tarafından paylaşılan verilere göre, DOGE Coin dolaşımına yakın zamanda 600 milyon adet yeni Doge Coin dahil oldu. Bildiğimiz gibi arza yönelik artışlar ise fiyat üzerinde düşüş etkisi yaratabilmektedir.

Analistler son saatler içerisinde Bitcoin fiyat artış etkisiyle DOGE Coin için piyasaya dahil olan yeni arzın etkilerinin henüz hissedilemediğini belirtiyorlar. Eğer Bitcoin’de düşük oranlı bir değer kaybı oluşursa Doge Coin fiyatının sert düşüş yaşayabileceğini tahminlerinde sundular.

DogeCoin İçin Hangi Seviyeler Takip Edilecek?

Dün gece saatlerinde 0.066 dolardan işlem gören Dogecoin’in bugün 0.070 doları aşması halinde, yeni bir düşüş trendiyle karşılaşabileceği ifade edildi. Tepe noktayı görmesi halinde değer kaybına dönebileceği vurgulandı.

Analistlere göre yükselen trend düzeyi olarak görülen 0.063 dolara gerilemesi muhtemel olan DOGE Coin, Robinhood’un satışa gitmesi halinde ise 0.057 dolara kadar gerileyebilir. Bu hafta DOGE Coin için fiyat tahminleri değer kaybına işaret etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam