Altcoin Haberleri

Dogecoin Düşünce Elon Musk Sessiz Kalamadı

Bir süre önce twitter’da çok zaman geçirdiğini ve bir süre tweet atmayacağını açıklayan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’dan Dogecoin fiyatları düşünce yeni bir tweet geldi.

] }

Bir süre önce twitter’da çok zaman geçirdiğini ve bir süre tweet atmayacağını açıklayan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’dan Dogecoin fiyatları düşünce yeni bir tweet geldi. Yakın zamanda twitter profiline Bitcoin yazan ve bu sayede fiyatların artmasında çok etkili olan Elon Musk’ın yeni tweeti ise Dogecoin DOGE üzerine oldu.

Musk’ın favori kripto para birimi olan DOGE özellikle bir süredir piyasalarda en çok konuşulan para birimi olmuştu. DOGE fiyatları çok kısa bir süre öncesinde yüzde 1,000 seviyesinde yükseliş elde etmiş ve 0,08 dolara kadar yükselmişti. Bu yükseliş ise Dogecoin’i ilk 10 para birimi içine sokmuş ve beşinci sıraya kadar yükselmesini sağlamıştı. Fakat Elon Musk ve FOMO’nun etkisinin bitmesi ile birlikte Dogecoin 17’nci sıraya kadar geriledi.

Musk Tekrar Sahne

Bunun üzerine DOGE fiyatları ani düşüş yaşarken Elon Musk yeni bir tweet gönderdi. Musk, paylaşımında uzaya giden bir roket görseli paylaştı ve altına da DOGE yazdı. Bu da yakında Dogecoin’in tekrar yükselişe geçeceği tahminlerini beraberinde getirdi.

Tweet üzerinden kısa bir süre sonra da Musk etkisi piyasalarda kendisini gösterdi. DOGE halihazırda yüzde 48 oranında yükseliş elde etti ve bu yükselişi sadece 15 dakikalık bir sürede gerçekleşti. Bir anda tekrar 14’üncü sıraya yükselen Dogecoin’in anlık birim fiyatı ise 0,048 dolar bandı seviyelerinde işlem görüyor. Gün içerisinde ise daha fazla ivme kazanarak artış göstermesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu