Altcoin Haberleri

DOGE Yeniden Düşüşe Geçti

Kripto para piyasalarında dün DOGE rüzgârı esmişti. Ünlü yatırımcı ve girişimci Elon Musk’ın DOGE üzerine tweet atması üzerinde DOGE yükselişe geçmiş ve yüzde 68 oranında değer kazanmıştı.

] }

Kripto para piyasalarında dün DOGE rüzgârı esmişti. Ünlü yatırımcı ve girişimci Elon Musk’ın DOGE üzerine tweet atması üzerinde DOGE yükselişe geçmiş ve yüzde 68 oranında değer kazanmıştı. Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu olan Musk’ın bu tweeti kısa sürede DOGE piyasasını hareketlendirmiş ve yatırımcılar için de beklenmedik bir artış söz konusu olmuştu. Musk daha sonraki tweet’inde de Dogecoin tüm insanların kripto parası sözlerine vermişti.

Ancak Perşembe günü sert yükseliş yaşayan DOGE için bu yükseliş kısa sürdü ve bugün itibariyle tekrar düşüş yaşamaya başladı. DOGE halihazırda 0,044589 dolar seviyesinden işlem görüyor ve günlük bazda yüzde 8,28 oranında düşüş eğilimi yaşıyor. DOGE’nin dünkü ani yükselişi sonrasında bu coin’e ilgi gösteren yatırımcılar yaşanan bu ani kaybın etkisinde kaldılar.

DOGE Neden Yükselmişti?

Elon Musk özellikle yaptığı yatırımlar ve başlatmış olduğu uzay programları sayesinde günümüzün en etkili isimleri arasında yer alıyor. Özellikle teknoloji alanında hatırı sayılır bir yere ve servete sahip olan Musk’ın açıklamaları da kripto para piyasalarını etkiliyor. Musk’ın dün twitter hesabından yaptığı DOGE paylaşımı piyasalarda hemen karşılık bulmuş ve DOGE’nin hızlı bir şekilde yükselme yaşamasına neden olmuştu. 45,2 milyon takipçisi ile Twitter’da en çok takipçisi olanlar arasında yer alan Musk’ın bu etkisi ise kısa sürdü. Dogecoin’in Cuma gününde genel bir düşüş eğilimi göstermesi yatırımcılar tarafından tedirginlik yarattı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu