Altcoin Haberleri

DOGE İlk 10’a Girdi, Fiyatlar Neden Artıyor?

Özellikle bu yılın Ocak ve Şubat aylarında bir anda elde ettiği yükseliş ile adından söz ettiren DOGE daha sonra gerileme yaşamış ve bir süre adından söz ettirmez olmuştu

] }

Özellikle bu yılın Ocak ve Şubat aylarında bir anda elde ettiği yükseliş ile adından söz ettiren DOGE daha sonra gerileme yaşamış ve bir süre adından söz ettirmez olmuştu. Ancak DOGE son birkaç gündür yükselişi ile adından tekrar söz ettirmeye başladı. Yükselişi ile birlikte ilk 10 sıralamasına da girmeyi başaran DOGE’nin tekrar bu denli önemli artış göstermesindeki sebeplerin ne olduğu merak edilmeye başlandı. Kripto piyasalarında meme coin olarak adlandırılan birim 2021 yılına damgasını vurmayı sürdürüyor.

Son etkileyici performansında birimin son 24 saatlik dilimde yüzde 80 oranında değer kazandığı görüldü. Geçen haftadan beri her gün yeni rekor kıran DOGE en son 0,140 dolar bandını gördü. Daha sonra gerileme yaşayarak 0,120 dolar bandına çekilse de DOGE’nin bu fiyat artışı merak ediliyor.

DOGE Neden Artışa Geçti?

DOGE’nin artışa geçmesi ise tek bir neden ile yorumcular tarafından açıklanamıyor. Özellikle son günlerde DOGE hakkında sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımlar yapan Elon Musk’ın yine bu artışta etkili olduğu tahmin ediliyor. Bunun yanında Reddit gruplarının da gündeminde yer alan DOGE bu yüzden de artış yaşamaya başlamış olabilir.

Analistler ise DOGE’nin ani yükselişleri sonrasında ani düşüşler gösterdiğine işaret ederek, yatırımcıların DOGE konusunda çok dikkatli olmaları gerektiğinden bahsediyorlar. Özellikle yükseliş sonrasında destek seviyelerini kaybedebileceğine yönelik konularda uyarı yaparak, DOGE’nin potansiyelinin tam olarak anlaşılamadığını belirtiyorlar.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu