Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

DOGE Fiyatında Beklenmedik Artış, Yükseliş Devam Edecek mi?

2021 yılının en dikkat çeken ve popüler altcoin’leri arasında bulunan DOGE için önemli bir yükseliş hamlesi yaşandı.

] }

2021 yılının en dikkat çeken ve popüler altcoin’leri arasında bulunan DOGE için önemli bir yükseliş hamlesi yaşandı. İlk kez 10 cent oranına ulaşan birim hemen ardından da 0,12 dolar bandına yükselerek yeni bir rekor kırdı. Özellikle Elon Musk’ın kendisine verdiği destek ile önemli bir potansiyel yaşamış olan DOGE, son yükselişi ile adından söz ettirmeyi başardı. Temel olarak ilk ortaya çıktığında bir şaka coin’i görevi gören DOGE’nin bu aşamalara ulaşması beklenmiyordu. Fakat ünlü isimlerin kendisine yönelik açıklamalar yapması sonucunda DOGE önemli bir yükseliş ivmesi yakalamış oldu.

DOGE Fiyatı Artmaya Devam Edecek mi?

DOGE’de yaşanan fiyat performansının anlaşılması için yılın başındaki fiyatlarına ve güncel fiyatına göz atmak yararlı olacak. DOGE 2021 yılının başlarında 0,0055 dolardan işlem görüyordu. Ortalama 4 ay sonunda ise 0,12 dolar bandına ulaştı ve önemli bir yükselme gösterdi. Buna göre yılın başından itibaren DOGE fiyatlarında yüzde 2100 oranında artış yaşanmış oldu. Bu durum ise bazı analistlere göre oldukça tehlikeli olarak görülüyor. Bir birimin çok ani şekilde yükselmesini genelde kripto piyasasında ani düşüşler takip ediyor. Bu duruma ise pump and dump adı veriliyor. Analistlere göre DOGE bu kadar yükselecek bir potansiyel taşımıyor ve ani yükselişlerinin arkasında ünlü isimlerin açıklamaları bulunuyor. DOGE yatırımcılarının her an gerçekleşebilecek düşüşlere karşı önlemleri olmaları gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu