Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

DODO Coin Nedir? DODO Coin Alınır mı?, Dodo Coin Ne Zaman Çıkacak?

Dodo coin nedir, Dodo coin alınır mı?, Dodo coin geleceği, Dodo coin yorum, Dodo coin grafik, Dodo Coin ne zaman çıkacak, Dodo coin hakkındaki tüm sorulara cevap veriyoruz.

Blokchain tabanlı likidite sağlayan Dodo herhangi bir merkeze bağlı olmadan tamamen DEFi protokolüne bağlı olarak çalışan Çin merkezli yönetilen platformlardan bir tanesidir. Platform sistemi tamamen eşsiz proaktif market maker (PMM) algoritması ile çalışmaktadır. Bu da sistemini diğer otomatik market maker algoritması prensibine uyumlu çalışan platformlardan daha fazla likidite sağlamasını ve fiyat konusunda da daha istikrarlı olmasını sağlamaktadır.

Dodo Coin Kurucuları

Diane Dai, Radar Bear ve anonim bir kişi tarafından geliştirilen DODO Coin, 2020 yılının Ağustos ayında tam anlamıyla kullanıma açılmıştır. Platform geliştirilme ve kurulma sırasında birçok aşamalardan geçmiştir.

Platform ilk olarak Frame Network’ un başında bulunduğu çekirdek yatırım turu sırasında 600 bin dolar kadar büyük bir fon toplamayı başarmıştır. Ardından ekip, Binance Labs gibi büyük platformlar ışığında yine 5 Milyon dolar gibi büyük oranda ek yatırım elde etmiştir.

Platform tüm bu sayılan fonlar yanında turlarına devam etmiş olup projeleri için daha fazla yatırım yapmak için imkanlarını genişletmişlerdir.

Dodo Coin Avantajları

Platform diğer likidite sağlayan uygulamalardan farklı olarak PMM algoritmasını kullanarak çalışmaktadır. Bu da DODO Coin platformunun daha düşük komisyon ücreti almasına ve kullanıcıların daha düşük maliyetlerle işlem yapabilmesini sağlamaktadır. Böylelikle platform piyasada var olan diğer uygulamalara karşı daha güçlü bir rakip olmaktadır.

Piyasanın en güçlü isimlerinden bir tanesi olan Uniswap AMM protokolüne bağlı olarak çalışmaktadır. Dodo platformu ise PMM algoritması ile çalıştığından güçlü rakibine nazaran daha fiyat konusunda istikrarlı olmasına yardımcı olmaktadır.

Birçok platform PMM algoritması ile çalışsa da yeterli likidite sağlayabilmek için piyasadaki fiyat civarı fon toplamaktadır ve bu da platformlarda var olan varlık değerlerinin daha sert iniş ve çıkışlarının olmasına neden olmaktadır.

Sert iniş ve çıkışlar kullanıcıların zarara girmesine yol açacağından DODO Coin platformu buna bazı önlemler almıştır. Bu önlemlerden biri de platforma likidite sağlayan yatırımcıların portföylerinde fiyat konusunda daha istikrarlı olmaları adına piyasada var olan fiyatları kendi ayarlamaktadır.

DODO Coin platformu izlemiş olduğu ve bağlı kaldığı çalışma prensipleri ve protokolleri ile kullanıcı ve yatırımcılarına daha düşük fiyatlara daha yüksek fon kullanımına izin vermesi, piyasada ani fiyat dalgalanmalarının kontrol altında tutulması ve kullanıcıların zarara uğrama riskini azaltmaktadır.

DODO platformu likidite sağlayan ve sistemde yatırımcı olarak bulunan bütün kullanıcılarına özel olarak nakit ya da Exchange işlemlerinin hepsinde, al sat gibi ticari faaliyetlerinde yardımcı olmak amacı ile sistem akıllı sözleşmelerini likidite karşılaştırması yapacak şekilde tasarlamıştır. Borsalar arası fiyat farkı ile arbitraj yapmakta olan kullanıcılar da tüm bu olanaklardan faydalanarak daha kolay kar elde edebilmektedir.

Platform kullanıcıları sistem üzerinde istedikleri şekilde parite oluşturabilir ve kendi coinlerini oluşturabilmektedir. Aynı zamanda kullanıcılar ellerinde bulundurdukları tokenlar üzerinden belli oranlarda kar elde edebilmekte ve çeşitli ödüller kazanabilmektedir.

Platform kullanıcılarına yatırım konusunda özgür bırakmış olup kullanıcılar diledikleri miktarlarda platforma likidite sağlayabilmektedir.

Platform herhangi bir merkeze bağlı olarak yönetilmediğinden dolayı dışarıdan gelen her türlü siber saldırıya karşı daha korunaklı olduğu söylenebilir. Platform Temmuz 2020’ de ünlü firma PeckShield tarafından denetlenmiştir.

DODO Coin Yorum ve Dodo Coin Fiyat (Dodo Coin Kaç TL)

DODO Coin 11.06.2021 tarihinde Saat 15.37’ de $1.39 olup son 24 saatte yaklaşık olarak %2 oranında değer kaybetmiştir. Bu Coin’ in 24 saatlik trade edilen hacmi ise yaklaşık olarak % 10 oranında artmış olup $19,931,401’ dır.

Bu Coin son 24 saat içerisinde en yüksek $1.44’ a ulaşırken en düşük değer olarak da $1.30’ ı görmüştür. Coinmarketcap’ te #185’ ci sırada bulunan Coin’ in toplam arzı 1,000,000,000 olup 110,551,965.00’i dolaşımdadır.

DODO (DODO) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

DODO Coin Nereden Alınır?

15’ den fazla borsada listelenmekte olan DODO Coin Binance, Gate.io ya da FTX gibi bilindik borsaların birini kullanarak kolaylıkla satın alabilirsiniz. Bu Coin’ i dünyada en çok tercih edilen kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance aracılığı ile satın almak için ise öncelikle bu borsada hesabınız olmalıdır.

Binance borsasında hesap açmak için öncelikle web üzerinden kaydınızı olmalı ve hesap onayınızı almalısınız. Ardından hesabınıza banka hesaplarınızdan itibari para göndermelisiniz. Para gönderimi tamamlandıktan sonra DODO Coin’ i DODO/USDT, DODO/BUSD ya da DODO/BTC paritelerini kullanarak satın alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam