Bitcoin (BTC) HaberleriAltcoin Haberleri

Deutsche Bank’tan Dijital Para Açıklaması !

] }

Dünyanın sayılı ve en güçlü bankalarından olan Deutsche Bank, ‘Yeni dijital para birimi 2 sene içerisinde yaygınlaşabilir’ açıklamasında bulundu.

Almanya’da bulunan yatırım bankası Deutsche Bank yayınlamış olduğu 3.kripto para analizinde yeni oluşturulacak bir dijital para biriminin elektronik ödemeleri ve peşin ödemelerin gizliliğini bir araya getirerek gelecek 2 sene içerisinde yaygınlaşıp kullanılabileceğini vurguladı.

Deutsche Bank’ın yayınlamış olduğu analizinde , merkez bankalarının oluşturulabilecek (CBDC) dijital para birimleriyle alakalı da tüm merkez bankalarının herkese kazanç yaratacak hesaplar açabileceğini söylerken ticari bankaların ise ‘bankalara hamle yapmak zorunda olmayacaklarını’ belirtti.

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olan Francois Villeroy de Galhau geçen hafta ;  Para birimlerinin gizli kalmaycağını ve bu nedenle dijital para birimlerinin kontrolünü özel şirketler yerine merkez bankalarının yapması gerektiğini vurgulamıştı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu