Bitcoin (BTC) HaberleriEkonomi Haberleri

Deutsche Bank En Büyük Balonun Bitcoin Olduğunu Söyledi!

Katılım gösteren yatırımcıların yüzde 89’u finansal piyasalar içerisindeki Bitcoin’in balon olduğuna inandığını belirtti.

] }

Almanya’nın dev bankası olarak bilinen Deustche Bank, finansal piyasaları konu alan bir anket düzenledi. Bu ankete, uzman yatırımcılar dahil edildi. Yatırımcılar, en büyük balon olarak Bitcoin’i gördüklerini ifade etti. Katılım gösteren yatırımcıların yüzde 89’u finansal piyasalar içerisindeki Bitcoin’in balon olduğuna inandığını belirtti.

627 adet piyasa uzmanının katıldığı anket içerisinde uzmanlar, finansal piyasaları yorumladı ve uzmanlara piyasalarda balon olup olmadığı soruldu. Yatırımcıların yüzde 89’u piyasalarda balon olduğuna inandığını dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bitcoin En Büyük Balon

Ankette yer alan bir diğer soru, finansal piyasalara 1 ile 10 arasında değer vererek balon olup olmadıklarını değerlendirmekti. Ölçekte 1 “balon değil” anlamına gelirken, 10 “tamamen balon” anlamını taşımaktaydı. Anket sonuçlarına göre en büyük balon varlık Bitcoin seçildi. Bitcoin yatırımcılardan 8.7 puan aldı. Bitcoin’i 7.9 puan ile ABD teknoloji hisseleri takip etti.

Sırası ile ABD teknoloji hisseleri, ABD teknoloji harici hisseler, Avrupa hisseleri, Asya hisseleri, bitcoin, ABD tahvilleri, Avrupa tahvilleri, Avrupa kredi marjı ve ABD kredi marjı listede yer aldı. CNBC tarafından yapılan haberde, katılımcıların yarısının Bitcoin’e 10 puan vermiş olduğu iddia edildi.

Bitcoin ve Tesla Değer Kaybedecek

Deutsche Bank tarafından düzenlenen ankette Bitcoin ile birlikte Tesla’nın da balon olarak görüldüğü belirtildi. Ankete katılan yatırımcılar, iki varlığın da fiyatlarını yarı yarıya düşüreceğini belirtti.

Yatırımcılar, 12 ay içerisinde Bitcoin ve Tesla’nın fiyat açısından değerini ikiye katlama şansının düşük olduğuna inandıklarını söyledi. Yapılan anketteki sonuçlara göre, bitcoin’in yarı yarıya değer kaybedeceğine inananların oranı yüzde 56, Tesla’nın ise yüzde 62 olarak yer aldı.

Damla

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Damla, 2014 yılından bu yana yazarlık, editörlük, content ve digital marketing ile uğraşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu