Altcoin Haberleri

Deribit Kripto Para Borsası Avrupa’dan Çekiliyor

AB merkezli kripto para birimi borsası Deribit, Avrupa Birliği’nde 10 Ocak’ta tam olarak yürürlüğe giren yeni kara para aklama karşıtı düzenlemeler sebebiyle Panama’ya taşındığını duyurdu. Başka borsalarında bu şekilde davranması bekleniyor.

Deribit, bugün bir blog yazısı aracılığıyla, müşterilere “kolay erişilebilir ticaret” sunmaya devam etmek için bu hareketin gerekli olduğunu belirtti. 10 Şubat’tan itibaren platform, Hollanda şirketi Deribit BV’nin yeni bir yan kuruluşu olan DRB Panama Inc. tarafından işletilecek.

Firma, söz konusu hareketin beşinci Avrupa Kara Para Aklama ile Mücadele Direktifine (5AMLD) bir yanıt olduğunu belirtiyor. Yeni düzenlemeler, kripto para borsalarının iş yapma şeklini büyük ölçüde etkileyecek.

5AMLD esasen Dördüncü AB Kara Para Aklamanın Engellenmesi Yönergesi’nin kapsamını genişletmektedir. Düzenlemeler bazı kripto para şirketlerini ilk kez etkileyecek ve değişim platformlarının müşterilere öncekinden çok daha düşük eşiklerde “müşterinizi tanıma” kontrolleri yapmasını gerektirecektir.

Deribit, Hollanda’nın 5AMLD’nin özellikle katı bir uygulamasını benimseyeceğini düşünüyor. Değişim platformu, bunun mevcut işlemlerde büyük değişiklikler gerektireceğini belirtiyor. Blog yazısı ayrıca artan operasyonel maliyetlerin yanı sıra genel olarak daha düşük bir müşteri deneyiminden bahsetti.

“Bu değişikliklerin uygulanması borsayı ve müşterilerini büyük ölçüde etkileyecektir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam