DeFi’de engellenen toplam ETH miktarı, ilk kez 552 milyon ABD Dolarını aştı

Pulse‘a göre , 15 Ekim’de, ademi merkeziyetçi finansal uygulamalarda ilk kez engellenen toplam miktarı 3 milyon ’yi (552 milyon ) aştı.

DeFi'de engellenen toplam ETH miktarı, ilk kez 552 milyon ABD Dolarını aştı

DeFi’de engellenen toplam ETH miktarı, ilk kez 552 milyon Dolarını aştı

1,6 milyon ETH’nin yarısından fazlasının, Ethereum blok zincirindeki ana merkezi olmayan DeFi uygulaması olan MakerDAO dApp’tan geldiğine dikkat edin. Merkezi olmayan finansman uygulamalarında kullanılan baskın kripto para birimidir . Buna karşılık, şu anda merkezi olmayan finansmanda sadece 1,400 ’ye sahip, Şimşek Ağı sayesinde mevcut fiyatlarla 11,6 milyon dolar değerindedir.

Engellenen fon hacmine göre önde gelen üç ETH uygulaması:
– MakerDAO – Dai stablecoin destek sistemi;
– Compound.finance – Borç verme için bir kripto platformu;
– Synthetix – sentetik varlıklar oluşturmak için.

DeFi Büyümesi

Bugün merkezi olmayan finansmanlar, gelişimin erken aşamalarında. Anında işlem ve takas, nakitsiz borç verme ve dijital varlık kredisi gibi hizmetler sunan Ethereum ağındaki birçok platform sayesinde finansal enstrümanlar çeşitliliği sürekli artmaktadır. Tüm bu hizmetler aracılar veya merkezi otorite olmadan yürütülmekte, bu da onları daha ucuz ve daha güvenilir kılmaktadır.

Ethereum Nedir?

Ethereum açık kaynak kodları bulunan ve kullanıcılarının güvenli olarak kullanabilmesi için blockchain programını esas alarak online akıllı sözleşme işlevselliğine ve bilgi işlem sistemine dayalı bir kripto para platformudur.

DeFi (Decentralized finance) Nedir?

DeFi (Decentralized finance), Merkezi olmayan finansman anlamına gelen “DeFiBitcoin ve Eteherum gibi halka açık kripto para cüzdanlarına (Blockchains) dayanan mali hizmetleri tanımlayan bir koruma kavramıdır. Genel olarak Ethereum‘ da gerçekleşen ICO (Initial Coin Offering) eylemlerini kapsamaktadır.

Bir önceki yazımız olan TON kripto para birimi için en az 6 ay erteleme olabilir! başlıklı makalemizde durov, kripto para ve SEC hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok