Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri

DeFi Birimleri Hacimde Rekor Kırıyor!

Son zamanlarda popülerleşen defi coinleri hacim kırmaya devam ediyor. Defi coinleri yükselecek mi?, defi coinler yükselir mi?

] }

Merkezi olmayan kripto para birimleri olarak da tanımlanan DeFi coinleri hacim olarak rekor kırıyor. Hâlihazırda bu birimlerde satışlar devam etse de, birimlerin toplam hacimlerinde yeni rekorlar meydana geliyor.

Merkezi olmayan borsa olarak bilinen DEX’in, Mayıs ayındaki toplam hacmi Nisan’a göre %109,5 oranında artış yaşamıştı ve 173 milyar doları aşmıştı. Geçen yıla kıyasla ise toplamda %67,460 gibi devasa bir büyüme meydana geldi. Gözde olan DeFi birimleri kendi rekorlarını kırmayı başardı.

Jeff Dorman’dan DEX Yorumu

DeFi birimleri piyasadaki diğer altcoinlere uyarak Bitcoin’in fiyatından etkilenmekte. Aslında diğer altcoinlerden farklı olarak gözükse de, DeFi birimleri de BTC nereye giderse oraya gidebiliyor. DeFi birimlerinin geleceği için, altcoinlerden ayrılabileceği ve çok daha iyi yerlere gelebilecekleri konuşuluyor.

Öte yandan kazandıkları rekor oranda hacim sayesinde bunu kanıtlar nitelikte seyrediyorlar. Her ne kadar DeFi birimleri %20 ila %75 oranında değer kaybı yaşamış olsa da hacim alanlarında yeni rekor seviyeler görülüyor. Dijital varlık yönetimi firması olarak bilinen Arca’nın kurucu ortağı Jeff Dorman ise, DeFi birimlerinin bu başarısı sonrasında DEX hakkında görüşlerini dile getirdi.

Dorman: “Haziran ayının ortasında, DEX hacimleri şimdiye kadarki en büyük seviyesine hızla ilerliyor, DEX’ler CeFi’den pazar payı çalıyor. Bu veriler sadece kısa vadeli ve bir veya iki haftalık veri, hacim, gelir ve nakit akışındaki uzun vadeli eğilimleri geçersiz kılmaz.” Dedi.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu