Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Çöpe Attığı Bitcoin Servetine Tekrar Kavuşmak İçin 13 Milyon Dolar Harcayacak!

Galli Bilişim Mühendisi Howells, çöpe attığı bitcoinleri kurtarmak için 13 milyon dolar ödeme yapacağı açıklandı.

Kripto paralar son yıllarda dünya çapındaki gözde yatırım araçları arasına giriş yaptı. Özellikle, ilerleyen yıllarda başarı sağlayabilecek altcoinleri ön satışlarda alanlar, ilerleyen süreçte kar elde edebiliyorlar. Ancak kripto para yatırımında riskli koşullarda bulunuyor. James Howells’in başına gelen ilginç olay bu risklere örnek olabilecek nitelikte. İşte haberin detayları…

James Howells Büyük Bir Talihsizlik Yaşadı!

Galli Bilişim Mühendisi Howells, 2013 senesinde evini temizlemeye karar verdiğinde neler yaşayacağından habersizdi. Bu ev temizliği ona yüz milyonlarca dolara mal oldu. 37 yaşında olan Howells, evindeki bazı çöpleri atarken, 2009 senesinden beri kazımış olduğu ortalama 8 bin BTC’yi içeren sabit diski çöpe attı. Bu durum kripto yatırımcılarına özellikle soğuk cüzdanları saklama işleminin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Galli Bilişim Mühendisi Ne Kadar BTC Kaybetti?

Erken dönem kripto para yatırımcılarından biri olan Howells, BTC içeren sabit diski çöpe attıktan 9 sene sonra tek bir BTC fiyatının 22.755 dolara ulaştığını öğrendi. Güncel fiyatlara bakıldığında ise Galli Bilişim Mühendisinin kaybettiği BTC’leri şuan ortalama 234.682.000 dolar ediyor.

James Howells, Newport Şehrine Pay Teklifi Sundu!

Howells hayatını altüst eden bu olayı telafi edebilmek adına senelerdir farklı yollar deniyor. Hatta sabit diskini bulabilmek için yaşadığı şehirdeki çöp alanını kazmak amacıyla izin almaya çalışıyor. Şehir yönetimine sayısız dilekçe sunan Howells, diski bulması halinde karı şehir yönetimiyle paylaşma teklifini dahi yaptı.

Şimdilerde Howells, yapay zekayı ve robot köpekleri kullanarak çöpteki depolama alanını arayacak ve BTC içeren diski bulmaya çalışacak. Gömülü servetini bulma noktasında başarılı olursa, bulduğu servetin %10’unu Newport şehrine verecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam