] }
Ekonomi Haberleri

Coinshares, FCA’in Teklifini Neden Kabul Etmedi

Cointelegraph’ın verilerine göre İngiltere Finansal Idare Otoritesi (FCA), kripto para ETN’lerini (exchange-traded notes) yasaklamayı öneri etti. Ancak İngiltere odaklı tek kripto para platformu olan Coinshares bu önerisi kabul etmediğini izah etti.

Yeterli olmayan kanıtlar

23 Eylül tarihli tek izahında Coinshares, FCA’in kripto para ETN’lerinde yasak tatbik etmek için yeteri kadar delil sunamadığını söyledi.
Bunun yanı sıra şirket müşterilerini böyle tek yasak gelmesi halinde bundan sonra bu ürünleri sunamayacakları istikametinde de uyardı.
Şirket mevzu ile ilgili yaptığı açıklamalara şunları ekledi:

İlgili Makaleler

FCA’in tekliflen yasağı haklı çıkarmak için kafi delil sağlayamadığına inanıyoruz.
Düzenleyiciler görüşmelerinde, taleplerini ve isteklerini karşılayabilmek için kendilerine makul olan bölümleri alıp çıkarıyor.

Ayrıca FCA, ETN’lerin hangi konularda zararı dokunabilecek olma ihtimalini yorumlamak için de gayret harcamıyor.
ETN’ler, tek müessese doğrulusunda vade bitimine kadar elde tutulabilen veyahut alınıp satılabilen güvencesiz tek varlık kategorisi olarak karşımıza geliyor.

Öte yandan Coinshares müşterilerini arzuhâl yazıp imzalayarak direk tertip edici uzva posta yolu ile veyahut e-posta yolu ile ulaştırmaya ve bu teklife itiraz etmeye çağırıyor.
Konuyla alakalı ise şu ifadeleri kullanıyor:

Dilekçe göndererek bu tekliflerle maçta kendimize takviye vereceğinizi umut ediyoruz.
FCA, bu önlemleri ihtarname etmek için ne kadar çok arzuhâl alırsa bu önerileri yine gözden geçirme ve vazgeçme ihtimalleri de o kadar artar.

İngiltere ve Kripto para Yatırımları

Her ne kadar FCA kripto para ETN’lerini yasaklamayı fikir ediniyor olsa da İngiltere’de kripto para yatırımı yapmışların adedi azımsanacak gibi değil.
Daha evvel meydana çıkan tek incelemede İngiltere’de parasal vaziyeti iyi olan kişilerin %320’sinin kripto yatırımı yaptığı meydana çıkmıştı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu