Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri

Coinbase Yeni Bir Hamle Yaptı, Önemli Adım Attı

Ünlü kripto para borsası Coinbase Nasdaq listelemesi sonrasında yeni bir 1,25 milyar dolarlık önemli bir adım attığını ifade etti.

] }

Ünlü kripto para borsası Coinbase Nasdaq listelemesi sonrasında yeni bir 1,25 milyar dolarlık önemli bir adım attığını ifade etti. Coinbase Nasdaq’ta doğrudan listeleme yolu ile halka açılmış ve bu sayede borsada yer alan ilk kripto para borsası olabilmişti.

Bu haber ise büyük bir heyecana yol açmıştı ama o tarihten itibaren Coinbase hisselerinde düşüş olduğu da gözlemleniyordu. Dünyanın en büyük kripto borsaları arasında yer alan Coinbase 2026 yılında 1,25 milyar dolar tutarında dönüştürülebilir kıdemli notlar sunmaya yönelik planları olduğunu ifade etti. Bu notlar ise bir şirkete yatırılan paraların ve faizin karşılığında ya da belirli bir zaman dilimi içinde hisseler için değişecek yatırım türü olarak adlandırılıyorlar.

Coinbase Güç Kazanıyor

Şirket tarafından yapılan açıklamada teklif, özel ve sadece 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası kapsamında ilan edilmiş kurumsal yatırımcılar, başka bir ifade ile diğer şirketler tarafından piyasaya sürülen menkul kıymetler kapsamında en az 100 milyon dolarlık menkul kıymetleri yönetme yapanlar tarafından erişilebilir hale gelecek.

Coinbase tarafından verilen karar kapsamında 2021 yılının ilk çeyreğinde 1,8 milyar doların üzerinde oluşacak gelir bildirimi ise sadece günler sonra gelecek. Dönüştürülebilir tahvil kapsamında olanlar yatırımcının faiz ile nakit ödeme talep etmesi ya da notlarının da değerine eş dönüştürme gücünü elde ettiği borç senetleri olarak tanımlanacak. Bu durumda da Coinbase piyasada daha fazla güç kazanabilecek.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu