Kripto Para Haberleri

Coinbase İçin Beklenen Gün Yaklaşıyor, Sonuçları Ne Olacak?

Dünyanın en büyük kripto borsaları arasında bulunan Coinbase için beklenen gün yaklaşıyor. Yarın gerçekleşecek olan IPO yani halka arz ile borsanın önemli oranda güç elde etmesi bekleniyor.

] }

Dünyanın en büyük kripto borsaları arasında bulunan Coinbase için beklenen gün yaklaşıyor. Yarın gerçekleşecek olan IPO yani halka arz ile borsanın önemli oranda güç elde etmesi bekleniyor. Yaklaşık olarak 115 milyon hisse sunumu yapılacak olan arz günü için referans fiyatları bugün akşam saatlerinde açıklanması bekleniyor.

Pek çok isme göre ise bu durum kripto birimleri için önemli bir dönük noktasını başlatacak. 100 milyar dolara varan bir değer ile borsa, Nasdaq’ta geleneksel halka arz yerine doğrudan listeleme yoluyla COIN sembolü altında işlem görecek. Bunun yanında borsanın nihai değerlendirmesine yönelik tartışmalar da devam ediyor. Fakat yatırımcılar 2020 yılının tamamı için Euronext gelirinin de iki katı olacak 1,8 milyar dolarlık net bir geliri de göstermekte olan ön rakamlar ile tam anlamıyla cesaret buluyorlar.

Halka Arz Büyük Önem Taşıyor

Coinbase’in halka arzı ise büyük önem taşıyor. Özellikle ABD borsasına giriş yaparak burada işlem görmeye hazırlanan ilk kripto borsası olduğu için değerli olan bu durum şirketin halka arzının da 100 milyar doları bulabileceğini ifade ediyor. Fakat bunun yanında halka arzın beklendiği gibi geçmeme ihtimali  de bulunuyor. Bu durumda ise Bitcoin ve altcoin’lerde baskı oluşabileceğine uzmanlar dikkat çekiyorlar. Bu yüzden halka arzın başarılı bir şekilde geçmesi kripto para birimlerinin ekosistemine dair olarak önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu