Altcoin HaberleriBitcoin (BTC) Haberleri

Coinbase eski yöneticisinin yeni adresi neresi ?

Coinbase’in eski başkanı ve genel müdürü olan Asiff Hirji, Morgan Creek Digital tarafından desteklenen blockchain tabanlı kredi firması olan Figure Technologies‘in yeni başkanı oldu.

Hirji’nin Çarşamba günü yapmış  olduğu açıklamada , finans yöneticisinin şirketin büyümesini kontrol edeceğini söyledi. Mike Cagney yaptığı açıklamada, şirketin Hirji’nin yardımıyla bir ticaret bankası oluşturacağını söyledi.

“Asiff, finansal hizmetlerin kategoriler arasında ve dünya çapında dönüşümünü sağlamak için Figürün büyümesini nasıl yönettiğimiz konusunda zaten kritik bir danışman oldu” dedi.

Geçen ay 103 milyon dolar topladı ve değeri 1.2 milyar dolardan fazladır. Şirket, Japon bankasının VC kolu, Dijital Para Grubu, Terazi Derneği üyesi Ribbit Capital, DCM, HCM Capital, RPM Ventures ve DST Global’deki Ortaklarından MUFG’den destek aldı.

Coinbase’den önce Hirji, TD Ameritrade’de başkan ve COO olarak ve Andreesssen Horowitz’de işletme ortağı olarak görev yaptı. O yaptığı açıklamada blockchain‘in finansal hizmetlerin maliyetini düşüreceğine inandığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam