Coinbase, Brezilya borsası Mercado Bitcoin’i satın alacak

Dünyaca ünlü kripto para borsası Coinbase Brezilya kripto para birimi platformu Mercado Bitcoin'in sahibi olan Grupo 2TM'yi satın alması bekleniyor.

0

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in, Brezilya kripto para birimi platformu Mercado Bitcoin’in sahibi olan Grupo 2TM’yi satın alması bekleniyor.

Estadão tarafından geçen Pazar (27) yayınlanan bir rapora göre, satın alma 2021’den beri müzakere ediliyor. Resmi duyurunun önümüzdeki ayın sonuna kadar yapılması gerekiyor.

Satın alma, Coinbase’in Latin Amerika pazarındaki payını genişletmeyi içeren küresel genişleme stratejisinin bir parçası.

Geçen yıl, CriptoFácil tarafından bildirildiği üzere Coinbase, 86 milyar ABD doları hareket ettirerek ABD borsası Nasdaq’ta halka açıldı.

Coinbase, Brezilya pazarına kalıcı olarak girmek istiyor

Brezilya’da Coinbase, işlem hacmine göre en büyük küresel borsa olan Binance ile rekabet edecek. Cointrader Monitor’e göre şu anda Binance, Brezilyalılar tarafından Bitcoin ticareti yapmak için en çok kullanılıyor.

Ulusal borsalar tarafından Brezilya kurallarına uymadığı için eleştirilmesine rağmen Binance, ülkede bir ofis açmayı planladığını zaten açıkça belirtti. Ayrıca Mart ayında aracı kurum , Brezilya yasalarına “tam uyum” içinde hareket etme niyetinde olduğunu garanti etti.

Ayrıca geçen ay Coinbase, Brezilya’ya girme planlarını zaten açıklamıştı. Bu vesileyle, borsa Latin Amerika’da bir teknolojik yetenek merkezinin kurulduğunu duyurdu ve yeni yetenek merkezini barındırmak için seçilen ülke Brezilya oldu.

Girişimin bir parçası olarak borsanın web sitesinde yaklaşık 130 yeni iş ilanı duyuruldu. Açık pozisyonların çoğu uzaktan çalışma içindi. Bu arada, bazıları Brezilya’daki işler içindi, örneğin yazılım mühendisi ve işletme müdürü pozisyonları.

Coinbase Brasil’in merkez lideri, Mühendislik ve Teknoloji Direktörü Marcello Azambuja’dır. Borsaya katılmadan önce Uber’de Küresel Mühendislik Direktörüydü.

“Brezilya, Coinbase’in küresel genişlemesi için önemli bir teknoloji merkezi. Bu nedenle, dünya çapında ekonomik özgürlüğü artırma hedefimizi yansıtan küresel bir mühendislik ekibine ihtiyacımız var” dedi.

2012 yılında San Francisco, California’da kurulan Coinbase, Brian Armstrong tarafından yönetiliyor ve en büyük hissedarları yönetici Andreessen Horowitz, Tiger Global ve kripto para odaklı şirket Paradigm’dir.

2TM Grubu

2TM grubu ise Temmuz ayında Softbank tarafından yönetilen bir yatırım turunda 200 milyon ABD Doları katkı aldı. Katkı, Grupo 2TM’nin değerlemesini 2,1 milyar ABD Dolarına yükseltti.

Bu yılın Ocak ayında Mercado Livre , 2TM’nin bir kısmını satın aldığını duyurdu. Aynı ay içinde grup, Lizbon, Portekiz merkezli kripto para borsası CriptoLoja’da kontrol hissesini satın aldı.

Uluslararası aracı kurumların dikkatini çeken bir diğer ulusal borsa ise Foxbit oldu. Şubat ayında borsa, OKX borsasını kontrol eden OK Group’tan 110 milyon BRL’lik bir yatırım aldı. Yatırım bir seri A turu sırasında yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }