Bitcoin (BTC) Haberleri

Coinbase’in 1 Milyonluk Bitcoin’i Nasıl Sakladığı Ortaya Çıktı!

] }

Bitcoin piyasasının toplam arzının yaklaşık olarak yüzde 5’ine tekabül eden 1 milyonluk Bitcoin’e sahip olan Coinbase’in nasıl saklama yaptıpı ortaya çıktı! Blockhain veri şirketi “Chain.info” bu sistemin nasıl işlediğine dair çok özel bilgilere ulaştığını açıkladı.

Soğuk Cüzdan Sistemi

Chain.info şirketi tarafından yapılan açıklamalara göre Coinbase, soğuk cüzdan sistemi kullanıyor. Bu sistem ile çok özel önlemler aldıklarını belirten şirket, en dikkat çeken kısmın Bitcoin rezervinin de yine bu sistemle kontrol altında tutulması olduğunu ifade ediyor.

Kripto para piyasası içerisindeki soğuk cüzdan sayısının ise 8 bin ile 10 bin arasında olduğu belirtiliyor. Her cüzdanda en az 5 bin BTC olduğu da söyleniyor. Borsanın sıcak cüzdan sistemine sahip olduğunu ifade eden şirket, Coinbase’in bu yöntemi kullanmadığını, sıcak cüzdan sistemini yalnızca bir defalık kullanım şeklinde yönettiğini belirtiyor.

Coinbase Nasıl Kontrol Altında Tutuyor?

Pek çok borsa, kripto para alanında soğuk cüzdanda adres tutmakta ve bu adresleri korumak için de özel anahtar koymaktadır. Coinbase ise çok farklı bir yöntem ile ilerleme kaydediyor. Soğuk cüzdan sisteminde pek çok adrese bölüm yapıldıktan sonra özel anahtarlar İsviçre’de bulunan özel bir kasada saklanıyor. Bu sayede cüzdanlara yönelik kontrol oldukça özel bir sistem sayesinde yapılıyor.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu