Kripto Para HaberleriBitcoin (BTC) Haberleri

Çin’den Resmi Açıklama Geldi, BTC Madenciliği Başladı

Kripto para sektörüne yönelik her geçen gün ilgi arttıkça devletler de buna uyum sağlayacak şekilde adımlarını genişletiyorlar.

] }

Kripto para sektörüne yönelik her geçen gün ilgi arttıkça devletler de buna uyum sağlayacak şekilde adımlarını genişletiyorlar. Özellikle Çin’den gelen son açıklamalar kripto sektörü için büyük önem taşıyor. Gazeteci Colin Wu tarafından konu hakkında verilen bilgilerde Çin hükümetine bağlı olan medya kanalı PengPai’nin hükümetin Bitcoin madenciliğine başladığını duyurdu. Çin’in kripto para birimlerine bakışı yakın zamana kadar çok olumlu değilken şimdi böyle bir adım atılmış olması kripto sektöründe yaşanan değişimlere de vurgu yaptı. Ayrıca Bitcoin alım satımını yasaklayan Çin’in şimdi böylesi bir karar alması soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Bitcoin Madenciliği Devlet Eli ile Yapılacak

Söz konusu medya kanalının verdiği bilgiler kapsamında veri merkezlerinin yapmış oldukları şikayetler özellikle enerji tüketimini kapsadı. Bitcoin madenciliğine ise hükümette ayrıca çevre sorunlarına yol açabileceği gerekçesi ile çok sıcak bakılmadığı da vurgulandı.

Çinli yetkililerin şimdi BTC madenciliğine başlamış olması ise kripto sektöründe pek çok şeyi değiştirebilir. Kripto paralara yönelik olarak BTC fiyatını 2018 yılında sert düşüş yaşamasına neden olan Çin, geçen zaman ile madenciliğin merkezi konumuna gelmişti. Ancak bu karar ile artık madencilik işlemleri de devlet eli ile devam edecek. Bir diğer önemli nokta da Çin içindeki BTC madenciliğin 130 milyon metrik karbon emisyonu yaratacağına yönelik çalışmalar. Eğer devlet eliyle madencilik yapılmaya devam edilirse bu durum çevre sorunlarını beraberinde getirebilir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu