Kripto Para Haberleri

Çin Halk Bankası Tarafından Kripto Paraların Geleceğine Yönelik Açıklama Yapıldı

Çin Halk Bankası başkan yardımcısı Li Bo tarafından kripto paraların geleceğine yönelik açıklamalar yapıldı. Bo, kripto paraların gelecekte önemli bir rol oynayacaklarını ifade etti.

] }

Çin Halk Bankası başkan yardımcısı Li Bo tarafından kripto paraların geleceğine yönelik açıklamalar yapıldı. Bo, kripto paraların gelecekte önemli bir rol oynayacaklarını ifade etti. Bo aynı zamanda kripto paraların finansal ekosistem adına da büyük önem taşıdığını belirtti. Asya Boao Forumu’nda açıklamalarda bulunan Bo, Çin Halk Bankası’nın kripto para regülasyon çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Bo bu konuyla ilgili olarak “Çin de dahil olmak üzere pek çok ülke, bu yatırım araçlarına yönelik nasıl bir düzenleyici ortamın olması gerektiğine dair araştırmalarına devam ediyor,” dedi. Buna bağlı olarak bir süredir kripto paralar hakkında kesin karar veremeyen Çin’in yakında bu alanda düzenleme yapabileceğine de işaret etti.

Dijital Yuan Çalışmaları Devam Ediyor

Bu açıklamalarının yanında Bo aynı zamanda kripto para spekülasyonun mevcut finansal sisteme zarar vermeyeceğinden de emin olmak için çalışmaların büyük bir özenle devam ettiğine de açıklama getirdi. Bo’ya göre stablecoin’ler özellikle Bitcoin’e göre daha katı düzenlemelere de tabi tutulabilirler. Aynı zamanda Bo, dijital yuan hakkında da bilgi verdi ve çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini açıkladı. Şimdiye kadar önemli aşamaların kaydedildiği anlaşılan dijital yuan için en son operasyon merkezleri arttırılmıştı. Bo’ya göre daha fazla pilot şehir yakında hayata geçirilecek. Çin’in asıl hedefinin ise 2022 yılında yapılacak olan Kış Olimpiyatları öncesinde birimi devreye sokmak olarak ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu