Kripto Para Haberleri

Çin, En Büyük Altcoin Borsasını Yasaklama Girişiminde Bulundu

Çin devleti MXC Borsasını kapatmaya hazırlanıyor. MXC borsası kapanacak mı?, MXC borsası kapanırsa piyasa nasıl etkilenir?

Kripto paralar ile ilgili olarak Çin, 2017 yılında özellikle BTC ve kripto paraları genel olarak yasaklamasından günümüze daha çok ılımlı tavırları ile biliniyordu. Ancak Çin bu tavrı özellikle 2021 yılı içinde değiştirmişe benziyor.

Çin tarafından 2019 yılında yapılan blok zinciri açıklamalarına ek olarak 2020 yılında Çin medyası tarafından yapılmış olan açıklamalar da ülkenin kripto paralar ile barışmış olduğunu düşünmeye itmişti. Fakat 2021 yılında yapılan son açıklamalar bu durumu bozdu ve Çin’de de durum eski haline dönmüş oldu. Çin’in BTC ve kripto para madenciliklerinin yanında kripto para alım ve satımına yönelik olarak harekete geçerek uyarılarda bulunması pek çok kripto para yatırımcısının ve borsasının tedirgin olmasına neden oldu.

Altcoin Borsası Kapatılacak mı?

Konuyla ilgili olarak Çin’in adımları da değişiyor. Çin’in en büyük altcoin borsası durumunda olan MXC de son zamanlarda yaşananlardan payına düşeni aldı. Buna göre borsaya yeni katılacak olan Çinli yatırımcıların kaldıraçlı işlemleri ve opsiyon işlemleri yapmalarını engel koyacakları ifade edildi.

MXC kripto para borsasından önce ise popüler bir başka platform olan BitMart da benzer bir duyuru yaparak tüm Çinli kullanıcılar için kaldıraçlı işlem alım satımlarının yapılmasını durdurmuştu. Esasında kripto para borsaların Çinli kullanıcılar için kaldıraçlı işlem yasağı getirerek kendilerini de korumaya dönük olarak adım attığı söylenebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam