Kripto Para Haberleri

Çin, Dijital Yuan Çalışmalarını Genişletme Kararı Aldı

Çin tarafından alınan karar kapsamında CBDC çalışmalarına yoğunluk verildiği açıklandı. Farklı seviyelerde testlerin yapıldığı öğrenildi.

] }

Çin tarafından alınan karar kapsamında CBDC çalışmalarına yoğunluk verildiği açıklandı. Farklı seviyelerde testlerin yapıldığı öğrenildi. Medyaya yansıyan son haberlere göre dijital Yuan çalışmaları son hızla devam ediyor. Son verilere göre Çin, 10 ve 23 Nisan tarihlerinde yeni bir test turuna da başlamış oldu.

Shenzhen eyaletinde 500 bin nüfusu içeren yeni bir tura imza atan Çin’in, merkez bankası para birimlerini de benimseyen ilk bankalardan birisi olmuştu. Kripto birimlerini benimseme evresinde hızlı davranan bu konuda çok kısa sürede önemli adımlar atan Çin şimdi de dijital para birimi için farklı stratejiler geliştiriyor.

Büyük Ölçekte Çalışmalar Sürüyor

Yapılan açıklamalara göre 2020 Ekim tarihinden beri dijital yuan için önemli gelişmeler kaydeden Çin’in özellikle son zamanlarda daha fazla bu konu üzerine odaklandığı görülüyor. Shenzen testi ile birlikte dijital yuan testleri de geniş bir sahaya yayıldığı gibi yatırımcıların da dijital finansal varlıkların kullanımları için oranlarının arttırılması amaçlanıyor.

Bu durumda yakın zamanda dijital yuan hesapları da açılabilecek. Bu çalışmaların genişletilmesi aynı zamanda Çin’in güneyinde yer alan Hainan eyaletini de içerecek şekilde planlanıyor. Pilot şehir olarak hizmet sunan şehir, bu kapsamda gelişmeler için kilit bir role sahip bulunuyor. Çin’in bu son dönemlerindeki hızlı adımların özellikle ABD’de yönetimin değişmesi sonrasında dijital paralara yönelik daha fazla ağırlık verilebileceği endişesinden kaynaklandığı da ifade ediliyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu