Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri

Çin Bitcoin İçin Sert Bir Hamle Daha Yaptı, Madenciliğe Dair Yeni Açıklamalar Geldi

Çin Devlet Konseyi’ne bağlı olan Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi kapsamında yapılan açıklama ardından BTC yüzde 6 oranında değer kaybı yaşadı

] }

Çin Devlet Konseyi’ne bağlı olan Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi kapsamında yapılan açıklama ardından BTC yüzde 6 oranında değer kaybı yaşadı. Komite ise getirmiş olduğu kısıtlamaların neden olduğundan da bahsetti.

BTC’nin son zamanlarda düşüş yaşamakta olduğu, buna bağlı olarak da yatırımcılarının telaş yaşadığı uzun zamandır biliniyor. Özellikle geçen günlerde BTC’nin 40 bin dolar bandının altına inmesi pek çok yatırımcıyı endişelendirdi. Düşüşte ise özellikle Çin’den gelen haberlerin etkisi bulunuyor. Alınan son haberlere göre geçen günlerde ödeme sistemlerinde kripto para kullanımını yasaklayan Çin şimdide de daha fazla sert önlem alınacağından bahsetti.

Çin’de Kripto Yasakları Sürecek

Komite tarafından yapılan açıklamada kripto paralara yönelik yeni sert önlemlerin de masada olduğu belirtildi. Çin Başbakan Yardımcısı Liu He tarafından yapılan açıklamalarda, yatırımcıların büyük kayıplar yaşamalarının önüne geçmek için kripto para kullanımı için gerekli adımların atılacağından bahsedildi. Aynı zamanda bu yasakların neden kaynaklandığı da açıklandı.

Son dönemlerde kripto birimlerinde sert inişlerin yaşanması, bireylerin varlıklarını tehlikeye atması, genel finans akışına zarar vermeleri bu türden önlemlerin alınmasını sağladığı belirtildi. Özellikle Çin’den gelecek yasaklamalar kripto piyasası için büyük önem taşıyor. Geçen günlerde alınan kısıtlamalar sonrasında önemli düşüş yaşayan piyasalarda, bu durumun sürmesi halinde ilerleyen zamanlarda çok daha önemli düşüşler yaşanabilir. Yatırımcılar bu yüzden Çin’den gelecek haberleri merakla bekliyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu