Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Çin-ABD Gerilimi Kripto Para Piyasasına Nasıl Bir Etki Yapacak? BTC İçin Yeni Tahmin!

Çin- abd gerilimi tırmanmaya devam ediyor. Gerilim kripto para piyasalarını nasıl etkiler, btc düşer mi, bitcoin tahminleri neler?

FED Başkanı Powell tarafından gerçekleştirilen açıklamalar ardından BTC değerlenme görmüştü. Bu hafta Çin-ABD arasında Tayvan nedeniyle yükselen gerilim ise kripto para piyasası koşullarında denge değişimine yol açtı. Peki bu gerginlik ilerleyen sürede piyasayı nasıl etkileyecek? İşte merak edilen yanıtlar…

BTC Fiyat Hareketleri

FED’in gerçekleştirdiği 75 baz puanlık faiz artırımından önce BTC 21.600 dolar düzeyinde seyrediyordu. Faiz artırımı ardından ise BTC fiyatında değerlenme görüldü. Geçen hafta Cumartesi günü yatırımcıların risk iştahının arttığının ifade edilmesi ardından Bitcoin 24 bin doları aştı. Bu artışı yeni haftada frenleyen faktör ise Çin-ABD arasındaki gerilim oldu. Peki Bitcoin ve altcoinler için ilerleyen sürede şartlar ne yönde şekillenecek? İşte yanıtı…

ByBit Araştırma Müdürü: Piyasa Olumsuz Etkilenebilir!

ByBit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para piyasası hakkında yeni bir değerlendirmeyi gündeme sundu. Süllü, “ Ağustos ayı süresince merkez bankası toplantılarının yapılmasıyla birlikte para politikaları açısından rahatlama yaşayacağız diyerek çıktığımız yolda, 290 bin kişiyi Pelosi uçağını canlı yayında izlerken buldu.” dedi.

Beste Naz Süllü, kripto paraların Çin-ABD gerginliğinden olumsuz yönde etkilenebileceğini aktardı. Çin-ABD gerginliğine ilişkin haberin gündeme yansıdığı ilk saatlerde BTC değer kaybı gördü. Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin gerçekleştiği anda ise Çin ile olan gerginliğin artmasına bağlı olarak 23 bin dolar seviyesinin üzerine çıkış yaptı. 4 Ağustos tarihinde saat 13:29 olduğunda Bitcoin fiyatı bir kez daha değer kaybederek 22.930 dolar seviyesine düştü. Çin-ABD arasındaki gerginlik sürerken BTC fiyatı sert dalgalanmalara konu oldu.

Bitcoin İçin Flash Fiyat Tahmini

Analistler yaşanan gelişmeler ardından Bitcoin için flash fiyat tahmini sundular. Analistler, Bitcoin’in 23.500 dolar seviyesinden yukarı yönlü kırılamaması halinde yeniden 20.500-21.000 dolar bant aralığını kısa vadeli test edebileceğini aktardılar. Analistler önümüzdeki günlerde fiyatta geri çeklime görülebileceğini işaret ettiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam