Altcoin Haberleri

Chiliz (CHZ) Yatırımcılarına “Dolandırıcılık” Uyarısı

CHZ adına Socios CEO’su Alexandre Dreyfus’tan yatırımcılara önemli bir “dolandırıcılık” uyarısı geldi.

] }

Kripto para piyasalarında lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yaşadığı değer kayıplarının büyük etkisi görülüyor ve altcoinler üzerinde de bu değer kayıplarının bir baskısı olduğu biliniyor.

Birçok altcoin, yeni günde de Bitcoin’in yaşadığı değer kayıpları sonrası girdiği konsolidasyon sürecinde benzer hareketlilikler göstererek dikkat çekerken, son günlerin özellikle Türkiye’de popüler olan altcoinlerinden biri olan Chiliz (CHZ) de benzer hareketlilikler göstererek dikkat çekiyor.

Kısa bir süre önce tüm zamanların rekorunu kıran CHZ, şimdilerde konsolidasyon yaşayarak dikkat çekerken, CHZ adına Socios CEO’su Alexandre Dreyfus’tan yatırımcılara önemli bir “dolandırıcılık” uyarısı geldi. CHZ fiyatında rekor sonrası yaşanan düşüşün ardından şimdilerde fan token yatırımcıların hedefe alındığı bir dolandırıcılık çeşidinin ortaya çıktığı belirtiliyor. Dreyfus da tam olarak bu konuyla ilgili uyarılarda bulundu.

Dreyfus CHZ Yatırımcılarını Uyardı

Chiliz (CHZ) fiyatı 0,95 dolar ile rekoruna ulaştıktan sonra sert değer kayıpları yaşayarak neredeyse yarı fiyatına geriledi ve 0,48 dolar seviyesini gördü. Aslında bu düşüş, öncesinde gelen 20 katlık artış sonrası beklenen bir düşüştü. Ancak düşüş sonrasında fan token yatırımcılarının hedefe alındığı bir dolandırıcılık akımının ortaya çıktığı gündeme geliyor.

Socios CEO’su Alexandre Dreyfus, bu konuya ilişkin, Binance Smart Chain üzerinde ve PancakeSwap altyapısında bir fan token projesinin olduğunu ve yatırımcıların da bu projeye karşı dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti. Dreyfus’un verdiği bilgilere göre bu proje, hakkı olmamasına rağmen CHZ’nin anlaşma yaptığı futbol kulüpleri ile ilgili token satışı yapıyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu