Altcoin Haberleri

Cardano’dan Büyük Fiyat Rallisine Hazırlıklar Sürüyor

ADA için bugün hayata geçirilecek Mary protokol güncellemesi kripto birimini daha işlevsel bir hale getirecek.

] }

Şimdilik Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en büyük kripto para birimi olan Cardano ADA özellikle son haftalarda gösterdiği önemli performans ile birlikte büyük bir ralli için hazırlıklarını sürdürüyor. Şimdiye kadar başlattığı ralli ile Bitcoin’in geçen haftalarda yaşattığı ralliyi bile geride bırakmış olan ADA için büyük bir rallinin başlaması ön görülüyor. ADA fiyatı son 12 aylık verilere bakıldığında yüzde 2000 oranında artış göstererek rekor kırmış, bunun yanında sadece geçen ay yüzde 300 oranında bir yükseliş göstererek ne kadar büyüme kaydettiğini de belirtmişti.

ADA ağının toplam değeri bu kapsamda 40 milyar dolar civarında oluşurken yazılımcılar bugün ETH’a çok benzeyen çok varlıklı bir ağa dönüştürmek için uygulamaya alınacak olan Mary güncellemesini bekliyorlar. Bu protokol güncellemesi sonrasında ise ADA fiyatlarında çok daha yüksek fiyatlar meydana gelebilir.

İlgili Makaleler

Yüksek İşlem Ücreti ADA’ya Yarıyor

ADA için bugün hayata geçirilecek Mary protokol güncellemesi kripto birimini daha işlevsel bir hale getirecek. Bunun yanında güncelleme geçen yıl ETH fiyatının en yüksek seviyelerinin aşılması ile birlikte hayata geçecek. ETH özellikle büyümekte olan NFT pazarının yanında kazanç ve sigorta olarak da bilinen faiz gibi geleneksel finansal araçlarını yeniden oluşturabilmek için kripto para teknolojisini kullanmakta olan DeFi yükselişinden yararlanmıştı. Kullanıcılar bu durumda ağa adeta hücum ettiler ve ETH fiyatını yükselttiler ancak yavaş işlem süreleri ve çok yüksek işlem ücretleri yatırımcıların farklı birimlere yönelmesine neden oluyor ve bunların başında da ADA geliyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu