] }
Altcoin

Cardano ‘nun Ticari Kolu Özbekistan’a Blockchain Konusunda Yardımcı Olacak

Cardano blockchain’in ticari kolu Emurgo, güvenlik token teklifleri (STO’lar) ve borsalar (STX’ler) için düzenlemeler geliştirmek üzere bir blockchain görev gücü oluşturmak üzere Özbekistan hükümetiyle ortaklık kurdu.

20 Ocak’taki basın açıklamasında Emurgo, Özbek hükumeti ve Özbekistan’ın Dijital Ekonomik Kalkınma Projesi için resmi Teknoloji Danışma Ajansı Kobea Group & Infinity Blockchain Holdings ile yeni işbirliğini, STO’lar ve STX’ler için yasal bir çerçeve geliştirmeyi amaçladığını açıkladı.

Girişimin bir parçası olarak Emurgo ve Kobea, dijital varlık bankacılığı altyapısı, blockchain eğitim birimleri ve diğer konularda danışmanlık hizmetleri sunacak.

Geleneksel Hisse Senetlerinin Tokenizasyonu

Emurgo ayrıca Cardano ’nun üçüncü nesil blok zinciri potansiyelini inceleyecek ve gelecekteki blockchain uzmanlarını eğitmek için blockchain eğitim platformunu Özbekistan’ın ulusal üniversitelerine entegre edecektir.

STO’lar aracılığıyla geleneksel özkaynakları tokenleştiren ülke, finansal sektörü daha şeffaf ve güvenli hale getirmeyi planlıyor. Cardano girişimi, Özbekistan’ın Ulusal Proje Yönetim Ajansı‘nın, ulusal ve yabancı madencilerin ulusal düzeyde kapasitelerini pekiştirmek amacıyla ulusal bir kripto para madenciliği havuzu oluşturulmasına öncelik vermesinden hemen sonra geliyor.

blank

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu