Kripto Para Haberleri

Bursaspor Fan Token Çıkarma Hazırlıkları Yapıyor

Türk futbol kulübünün katılarak token çıkardığı Socios sayesinde şimdi Bursaspor’un da token’ı olacak.

] }

Türkiye’nin önemli kulüpleri arasında yer alan Bursaspor token çıkarma hazırlığı içinde. Daha önce pek çok Türk futbol kulübünün katılarak token çıkardığı Socios sayesinde şimdi Bursaspor’un da token’ı olacak. Buna göre Socios ekosistemine dahil olan altıncı Türk takımı olan kulüp $BUR isminde token çıkarmış olacak.

Chiliz ve Socios ile ortaklık kurmuş olan kulüp fan tokenları da ilerleyen aylarda satın alınmaya başlayacak. Fan tokenlar kulübün önemli kararlarının oylanmasında, VIP ödüller kazanmasında gibi durumlarda kullanılacak. Fan token ile ilgili detayları ise kulüp ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşacak.

Taraftara Önemli Avantaj Sağlanacak

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Bursaspor Başkanı Erkan Kamat şu ifadeleri kullandı: “Zor günleri geride bırakmak isteyen kulübümüzün etkisini dijital alanda da göstermek istediğimiz için Socios ile yeni bir adım atıyoruz. Amacımız taraflarımız ve kulübümüz arasında bulunan bağları daha güçlü hale getirmek. Aynı zamanda bu bağların daha sürdürülebilir hale gelmesi için de özel bir köprü kurmak istiyoruz. Bu anlamda da BUR fan token ile taraftarlarımız kulüp kararlarında söz sahibi olma hakkı elde edecekler.

Aynı zamanda da birbirinden değerli ödüller ve ayrıcalıkları da kazanacaklar,” dedi. Socios tarafından yapılan açıklamada da “Fan token’lar ile kulüp geleceğe daha iyi bakarken taraflar da takımlarına her zamankinden daha yakın olma fırsatı elde ediyor. Bursaspor altıncı Türk kulübümüz oldu ve ağımıza dahil etmekten mutluluk duyuyoruz,” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu