Ripple (XRP) HaberleriKripto Para Haberleri

Bugün Davası Görülecek XRP Güne Nasıl Başladı?

SEC davası kapsamında bugün ilk duruşmanın görüleceği XRP için aleyhinde bir sonucun çıkması halinde önemli sorunlar baş gösterebilir

] }

SEC davası kapsamında bugün ilk duruşmanın görüleceği XRP için aleyhinde bir sonucun çıkması halinde önemli sorunlar baş gösterebilir. XRP yatırımcılarını bir süredir tedirgin eden SEC davasının ilk duruşması bugün görülecek. Özellikle SEC’in davadan vazgeçmeyişi ve uzun bir süredir bu konuya yönelik hazırlıklar sürdürmesi davanın sert geçeceğine işaret ediyor.

Öte yandan XRP 22 Şubat sabahına yüzde 10,65 oranında değer kazanarak başladı ve 0,57931 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu oran ise 12 Şubat’tan beri görülmekte olan en büyük günlük artışa karşılık geliyor. Bu hareket kapsamında XRP’nin piyasa değeri 25,38675 dolar olurken toplam kripto para piyasalarına bakıldığında ise değer oranı yüzde 1,49’a ulaştı. XRP birimine ait en yüksek piyasa değeri de 31,58403 dolar olarak teyit edildi.

XRP Dava Sonucunu Bekliyor

Bugün başlayacak SEC davası XRP üzerinde önemli sonuçlar yaratabilir. Ancak konuyu takip edenlere göre davanın ilk duruşmasında bir sonucun çıkması beklenmiyor ve davanın ertelenmesi olasılığı daha yüksek görülüyor. Bu durum XRP fiyatlarını kısa vadede etkilemeyebilir ancak bir ihtimal kapsamında davadan XRP aleyhine yönelik olumsuz bir karar çıkması yatırımcılar için olumsuz sonuçlara işaret edebilir. Uzun bir süredir dava yüzünden istikrarlı bir yükseliş sergileyemeyen XRP’nin rekor seviyesi 4 Ocak 2018 tarihinde 3,29 dolar olarak kırılmıştı. Şimdiki seviyesi ise 2018 tarihindeki seviyeden yüzde 82 daha düşük olarak seyrediyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu