Altcoin HaberleriBitcoin (BTC) HaberleriDefi HaberleriLitecoin (LTC) HaberleriMetaverse Haberleri

Bu Hafta Yükselmesi Beklenen Altcoinler ve Olası Hedefleri

Analistler tarafından, Altcoinlere yönelik bir rahatlama havasının hakim olabilmesi için Bitcoin fiyatında bir toparlanma oluşması gerektiği vurgulanıyor. BTC’nin dokuz haftaya yayılan kırmızı mum rekoru, ayıların çabasıyla 10 haftaya ulaştırılmaya çalışılıyor. Ancak analistlere göre, boğalar ise bu süre uzatma girişimini önlemek amaçlı müdahalelerde bulunuyorlar.

Bitcoin Yükselirse, Altcoinler İçin Artış Gelir mi?

BitMEX’in eski dönem CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin hakkındaki tahminini gündeme taşıdı. Hayes’e göre, Bitcoin önümüzdeki haftalarda 25-27 dolar bant aralığında dip yapabilir. Verilere bakıldığında 3 Haziran tarihiyle birlikte önemli kripto para borsalarındaki BTC çıkışları, 23.286 BTC’ye yükseldi. Bu kapsamda 14 Mayıs tarihinden beri en yüksek çıkış seviyesi gündeme yansıdı.

Bitcoin için olumlu şartları yaratabilecek bir birikim hareketi de analistlerin gözünden kaçmadı. Arcane Research raporuna göre, yeni bir rekor kayda geçti ve ETP’lerin yönettiği 205.000 BTC bulunuyor. Diğer yandan 06.06.2022 tarihinde yatırımcıları biraz rahatlatacak olan %5.38 oranındaki BTC yükselişi kayda geçti. Analistler toparlanma sinyallerini yakından takip ederken, artışın ivme kazanması halinde altcoinler için pozitif şartların oluşabileceğini ifade ediyorlar.

Cardano (ADA) Coin

Cardano Coin, 31 Mayıs’ta düşüş trendini kırmayı ve değerlenmeyi başarmıştı. Ancak hemen ardından Cardano grafiğindeki uzun şamdanın fitil modeli sayesinde daha yüksek seviyelere çıkışın kısa vadede mümkün olamayacağı yorumlandı. Analistler 31 Mayıs ardından ADA/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın yani 0.56 doların üzerinde tutan ayıların sahneye çıktıklarını belirttiler. ADA Coin’in ayıların meydan okumasıyla artışa gidebileceği yönünde tahminler sunuldu.

Analistler, boğaların Cardano Coin için fiyatı 200 SMA üzerine çıkarmaları halinde, 0.64 dolarlık alanda bir ralli oluşabileceğini aktardılar. 06.06.2022 tarihinde yazının kaleme alındığı dakikalarda ise ADA Coin 0.63 dolardan işlem görerek, analistlerin işaret ettiği fiyat rakamına oldukça yaklaştı. %13.41 oranındaki değerlenme ile bu hafta yakından takip edilmesi gereken kripto paralar arasına giriş yaptı.

Stellar (XLM) Coin

XLM Coin, 30 Mayıs 2022’de 0.14 doların üzerine yükseliş yaptı. Bu değer kazanımı ardından analistler XLM Coin için satış baskısının azaldığını belirttiler. Analistlere göre boğalar, XLM Coin’i 50 günlük SMA üzerine çıkarmak adına müdahalelerde bulunabilirler. Etkili bir müdahale ise uzun süreli toparlanma sürecine girilmesini sağlayabilir.

Analistler, XLM Coin’in 0.13 dolarlık alanda beklenmedik bir düşüş yapmaması halinde iyi bir ivme yakalayabileceğini düşünüyorlar. XLM/USDT çiftinin 0.18 dolarlık alana ulaşması halinde 200 günlük SMA olan 0.21 dolarlık alana bir ralli başlayabileceği aktarılıyor. 06.06.2022 tarihinin sabah saatlerinde ise XLM Coin için 0.14 dolarlık fiyat tabloya geldi. %3.66 oranında değer kazanan XLM Coin, analistlerin beklentilerine uyumlu bir hareket sergilemeye devam ediyor.

Monero (XMR) Coin

Analistler, XMR Coin’in 202 dolar üzerine çıkmakta başarısız olduğu bir geçen hafta yaşadığımızı belirttiler. Yükselişe yönelik başarısızlığın yatırımcıları kısa vadede kar etme amacına yönelttiğini açıkladılar. XMR Coin’in 189 dolara yani 20 günlük EMA altına düştüğü dönemde ise ayılar sıçramayı sağlamak için müdahalelerde bulundular.

Uzmanlar, XMR fiyatının 202 dolar üzerine çıkması ve mevcut seviyeden dönmesi halinde 210 dolarlık alana hareketin başlayabileceğini tahminlerinde sundular. 210 doların ise XMR Coin için önemli bir direnç seviyesi olabileceğini aktardılar. 06.06.2022’de XMR Coin 193.45 dolarlık fiyatı tabloya aldı. %1.35 oranında değerlenen Monero Coin, 20 günlük EMA üzerinde yer alıyor. Uzmanlara göre, Monero için koşulların pozitif yönde ilerlemesi, gelecek haftalarda 230 dolarlık fiyatın tabloya gelmesini sağlayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam