Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bu Altcoinlerde Balina Hareketliliği Var!

Santiment, bir ölçüm modeli olan Whale Holders Distribution modelinde bir güncelleme yaptı. Güncelleme sonrasında, balina hesapların hedefine aldığı 3 altcoin ortaya çıktı.

] }

Kripto para piyasalarında, kripto para birimlerinin fiyatını belirleyen gelişmelerde birçok faktör etkin rol oynuyor ve bunlardan biri de büyük yatırımcıların yaptığı transfer işlemleri. Balina olarak adlandırılan büyük yatırımcıların yapmış olduğu kripto para yatırımları, söz konusu kripto para biriminin fiyat hareketliliğini büyük ölçüde etkileyen etkenlerin başında geliyor. Bu sebeple, daha küçük ölçekli yatırımcılar, balina hesaplarının yapmış olduğu yatırımları da yakından takip ediyor. Bir kripto para analiz şirketi olan Santiment, bir ölçüm modeli olan Whale Holders Distribution modelinde bir güncelleme yaptı. Güncelleme sonrasında, balina hesapların hedefine aldığı 3 altcoin ortaya çıktı.

Balinaların Gündemindeki Altcoinler

Santiment tarafından paylaşılan analiz raporunda, balinaların ilk olarak hedefine Yearn Finance (YFI) coinini aldığı görülüyor. Hesabında en az 100 dolarlık YFI bulunan hesapların sayısı, Mart ayının başından bu yana 64’e yükseldi. Öte yandan balinaların ikinci hedefinde ise Crypto.com borsasının yerel tokeni olan CRO bulunuyor. Hesabında en az 10 bin adet CRO bulunan hesapların sayısı da Mart ayının başından bu yana 2 bin 521’den 2 bin 591’e yükseldi. Bir diğer taraftan aynı süreçte, balinaların Decentraland’dan (MANA) da vazgeçmeye başladığı görülüyor. Ortaya koyulan analiz raporunda, MANA balina hesaplarının sayısı aynı süreçte 562’den 551’e düştü. Balina hesaplarında yaşanan bu değişikliklerin, kısa vadede kripto para birimlerinin fiyatına etki etmesi bekleniyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu