Altcoin Haberleri

BTT İçin Tehlike Çanları Çalıyor, RSI Yüksek Seviyede

Son günlerin en popüler kripto birimi haline gelmiş olan BTT için tehlike çanları çalıyor. Uzmanlara göre birimde yaşanan bu beklenmedik artış, ani düşüşlerin habercisi olabilir

] }

Son günlerin en popüler kripto birimi haline gelmiş olan BTT için tehlike çanları çalıyor. Uzmanlara göre birimde yaşanan bu beklenmedik artış, ani düşüşlerin habercisi olabilir.

Bittorrent Token BTT hakkında son 30 günde yüzde 900 oranında artış kaydedildiğini belirten uzmanlar, bu durumun şimdiye kadar görülmediği ve ani yükselişin düşüşe geçmesi halinde sert düşüşler yaşanabileceğine vurgu yapıyorlar. Kendi tarihi kapsamında ilk kez 0,010 doların üzerine çıkmayı başarmış olan BTT’nin toplam piyasa değeri açısından da 18’inci sıraya gelmiş olması çok hızlı bir şekilde yaşandı. An itibariyle 12 milyar dolarlık ticari hacme ve 8 milyar dolarlık da toplam piyasa değerine sahip olan birim, bu kapsamda ticari hacim olarak toplam piyasa değerini geçtiğini gösteriyor. Uzmanlar tam da bu noktada yatırımcıların dikkatli olmaları gerektiğini ifade ediyorlar.

Yüksek RSI Seviyesi Risk Oluşturuyor

BTT’nin RSI seviyesine bakıldığında yüksek risk oluşturduğu görülüyor. RSI seviyesinin 95 seviyesine kadar yükselmiş olması birim için yakın zamanda riskli durumların oluşabileceğine işaret ediyor. Tüm kripto birimleri için yüksek RSI seviyesi genelde yakın zamanda sert bir düşüş yaşanabileceğine yorumlanıyor. Aşırı alım seviyesini gösteren bu seviyenin birimin destekte tutunmaması halinde çok büyük değer kaybı yaşamasına işaret ettiğine dikkat çeken yatırımcılar düşüş halinde birimin öncelikle 0,7 dolar bandına gerileme yaşayacağı ve burada tutunmaması halinde de 0,02 dolar bandına gerileme yaşayabileceğini belirtiyorlar.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu