Bitcoin (BTC) Haberleri

BtcTürk’ten Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Bu yazımızda BtcTürk'ten Bitcoin Nasıl Satın Alınır?, bitcoin satın alma, bitcoin satın al, bitcoin nasıl satın alınır sorularına cevap vereceğiz.

] }

Bu yazımızda BtcTürk’ten Bitcoin Nasıl Satın Alınır?, bitcoin satın alma, bitcoin satın al, bitcoin nasıl satın alınır sorularına cevap vereceğiz.

Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimini satın almak istiyorsanız öncelikle ilgili firmada hesap ve cüzdan açmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Adım adım BtcTürk üzerinden bitcoin satın alma işlemi için aşağıda ki adımları uygulayınız.

 1. BtcTürk resmi sitesine girdikten sonra https://www.btcturk.com/ yeni-uyelik adresine giderek kendinize yeni üyelik oluşturun.

 

 1. Siteye üye olduktan sonra Ayarlarım kısmından 2 aşamalı güvenliği etkin etmeniz gerekiyor. Telefon ve Mail doğrulaması yapmadan BtcTürk üzerinden bitcoin satın alamazsınız.

 

 1. bitcoin üyelik
  üyelik ekranı

   

 2. Bitcoin cüzdanı, banka hesabınız gibi kullanabileceğiniz hesaba verilen bir isimdir. Bitcoin cüzdanınızı aktifleştirmek için https://www.btcturk.com/bitcoin-cuzdani adresine giderek Cüzdanı aktifleştir butonuna tıklayınız. Bitcoin cüzdanı oluşturmak için kimlik bilgilerinizi onaylamanız gerekiyor. Cüzdan oluşturmadan da bitcoin işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.
  bitcoin cüzdan resmi
  bitcoin cüzdanının avantajları

   

 3. Üyelik ve güvenlik işlemleri hallettikten sonra https://www.btcturk.com/al-sat adresinden almak istediğiniz tutarı girerek Bitcoin Alın butonuna basın.
  bitcoin satın alma ekranı
  bitcoin satın alma ve satma ekranı
 4. Bitcoin satın almak için Türkiye’de faaliyet gösteren herhangi bir bankanın hesap/kredi kartını kullanabilir ve Papara üzerinden güvenli ödeme yapabilirsiniz.

Bitcoin satın alma için birkaç işlem yapmak gerekiyor. Ülkemizde 18 yaşını doldurmuş herkes bu işlemleri yaparak Bitcoin satın alabilir. Bitcoin satın almak için “Kripto Para Borsası” olarak adlandırılan ve sayıları binleri bulan internet sitelerinden yararlanılır.

Kolaylık olması açısından ilk etapta Bitcoin almak için yerli borsalar tercih edilebilir. Bu borsalar hem Türkçe olmaları hem de Türk Bankaları ile çalışmaları sebebiyle kullanıcıya kolaylık sağlamaktalar. Çünkü hem kredi kartı hem de banka havalesiyle ödeme kabul ediyorlar.

Bilinen yerli kripto para borsaları arasında Paribu, BTCTürk, Koinim ve Gobaba gibi borsalar mevcut. Yerli borsaların bazıları üyelik aşamasında sizden elinizde kimliğinizi tutarken çekilmiş bir selfie isteyebilirler. Bu tamamen güvenlik için yapılan bir uygulamadır. Aynı uygulamayı yapan yabancı borsalar da mevcut.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu