Bitcoin (BTC) Haberleri

BtcTurk CEO’su Kullanıcı Şikayetlerine Yanıt Verdi

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri 14 Ocak günü katıldığı programda açıklama yaptı.

] }

BtcTurk kullanıcıları geçtiğimiz hafta yaşanan teknik sorunlar yüzünden borsa ile ilgili olarak çok sayıda şikayette bulunmuştu. Yaşanan teknik soruna ve kullanıcıların şikayetlerine yönelik olarak BtcTurk CEO’su Özgür Güneri 14 Ocak günü katıldığı programda açıklama yaptı. Güneri, borsadaki sorunların giderek büyüyen işlem hacminden kaynaklandığını söyledi.

Habertürk kanalında yayımlanan Para Gündem programına katılan Özgür Güneri, burada Ebru Baki ile bir araya gelerek kendisine sorulan soruları yanıtladı. Kripto para fiyatları ve regülasyonları hakkında görüşlerini dile getiren Güneri, geçtiğimiz hafta boyunca gelen şikayetlere yönelik açıklamada bulundu.

BtcTurk Borsasında Dev Büyüme Yaşanıyor

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Türkiye’den Google üzerinden yapılan “Bitcoin” ve “Ethereum” gibi kelime aramalarında hacmen rekor yaşandığını ifade etti. Güneri, 2021 yılının Ocak ayında alacakları yeni üye sayısının neredeyse 2020 yılı boyunca aldıkları yeni üye sayısına denk geldiğini söyledi. CEO, “(Borsada) Ocak 2020’de bir günde 40 bin emir eşleşirken Ocak 2021’de bir günde 2 milyon emir eşleşti.” dedi.

Borsada yaşanan teknik sorunlar ile ilgili olarak da borsanın 7 gün 24 saat boyunca açık olmasına dikkat çekti. Güneri, “Borsa İstanbul gibi gün sonumuz yok. Hafta sonu (borsayı) kapatıp bakım yapamıyoruz.” ifadelerine yer verdi ve gerektiğinde canlı ortamda bakım yapmak zorunda olduklarını belirtti.

Damla

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Damla, 2014 yılından bu yana yazarlık, editörlük, content ve digital marketing ile uğraşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu