Altcoin Haberleri

BTC Swift (BTCSWT) Nedir? Airdrop Kampanyası Hakkında

BTCSWT, geçtiğimiz yıl duyurusu yapılan ve gerçekleştirdiği airdrop kampanyası ile kullanıcılardan oldukça ilgi görmüş bir Bitcoin forkudur.

] }

BTC Swift (BTCSWT) Nedir? BTC Swift Airdrop Kampanyası

BTCSWT, geçtiğimiz yıl duyurusu yapılan ve gerçekleştirdiği airdrop kampanyası ile kullanıcılardan oldukça ilgi görmüş bir Bitcoin forkudur. Proje isimlerini daha fazla duyurmak ve kullanıcılarını kendi coinlerine çekmek için Şubat 2019 tarihlerinde bir airdrop kampanyası başlattıklarını duyurmuştu.

Airdrop kampanyasına katılım şartları oldukça basitti. Kullanıcıların BTC Swift’in web sitesine giderek mail adresleri ile üye olmaları, üyeliğin ardından mail adreslerine gelen aktivasyon kodunu sitede ilgili alana girip mail adreslerini doğrulamaları gerekiyordu. Bu adımdan sonra yapmaları gereken son adım ise Bitcoin cüzdan adreslerini ilgili alana girip 8 dolar değerindeki BTCSWT coinin cüzdanlara yansımasını beklemekti.

btc swift
btc swift

Fakat işler beklenildiği gibi gitmedi. Airdrop kampanyası ve BTC Swift coin, kampanyadan kısa süre sonra ilgili proje sahiplerinin ortadan kaybolmaları ile önemini yitirmiş oldu. Scam (sahte) bir proje olarak kayıtlara geçen BTCSWFT, kullanıcılarının da beklentisini karşılayamadı.

BTCSWT Avantajları Nelerdi?

8 dolar değerinde bir airdrop ve pek çok avantajını kullanıcılarına vaat ederek piyasaya giriş yapan proje, haliyle yatırımcıların büyük ilgisiyle karşılaştı. Fakat bu kadar büyük bir ödülü kolay adımları uygulayarak vermeyecekleri de aşikârdı.

Yatırımcılara sundukları avantajlardan en dikkat çekenler; hızlı, güvenli para transferleri sunması ve bu işlemlerde oldukça küçük ücretlere sahip olmasıydı. Bu amaçlarla tasarladıklarını web sitelerinde de açıkça paylaşmışlardı.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu